המשפחות השכולות הפגינו: "לא משחררים רוצחי ילדים" | ישראל היום

המשפחות השכולות הפגינו: "לא משחררים רוצחי ילדים"

מחאה חריפה של משפחות הנרצחים • מפגינות מול ישיבת הממשלה • אחיו של רונן קרמני, שנרצח בירושלים: "אעשה הכל, כולל שביתת רעב, כדי לעצור זאת"
פורסם ב: עודכן ב:
2
 • בני משפחות שכולות מחוץ לישיבת הממשלה, הבוקר
  צילום: 
  ליאור מזרחי
 • אבי ברומברג. "לא להיכנע"
  צילום: 
  מישל דוט קום
 • בנט עם המשפחות המפגינות
  צילום: 
  בני פלבן
בני המשפחות השכולות במחאה חריפה נגד הכוונה לשחרר את רוצחי יקיריהם. היום התקיימה משמרת מחאה של המשפחות השכולות וארגון אלמגור (ארגון נפגעי טרור) מול משרד ראש הממשלה, שם נערכת ישיבת הממשלה, בניסיון למנוע את שחרורם האפשרי של הרוצחים הפלשתינים. 
צילום: בני פלבן
בקריאות "לא משחררים רוצחי ילדים" ו"יש לעצור את הביזיון הלאומי", התאספו המשפחות מול משרדו של ראש הממשלה. שרה העצני כהן מתנועת "ישראל שלי": "אני פה בעיקר לתמיכה במשפחות השכולות". לטענתה,"ממשלת הליכוד הולכת לקבל היום החלטה אבסורדית לשחרר עשרות מחבלים רוצחים שרצחו אמא ושלושת ילדיה, שרצחו ניצולי שואה, שרוצחים חפים מפשע, שאף פעם לא התחרטו על המעשה שלהם. אנחנו פה היום כדי למחות על זה".
"רה"מ והצמרת המדינית לא יכולים להתכחש להתנגדות הציבור לשחרור רוצחים", הסביר אבי ברומברג, נציג המשפחות השכולות ודובר אלמגור. "לא ניתן יד לממשלת ישראל להיכנע ללחצים זרים ולחזור על טעויות העבר", הדגיש. 
ירון פרידמן, אחיו של גיא פרידמן ז"ל שנרצח ב"ליל הקלשונים" ב־1992, אמר: "הנתינה שלנו דווקא מחזקת את האויב לבוא בתביעות נוספות. לא באים מראש למו"מ ומשחררים רוצחים".
ספיר חזות, בתו של דניאל חזות ז"ל שנרצח בצומת תלמי אלעזר במארס 1993, אמרה: "מהלך של שחרור רוצחים הוא של ממשלה שבוגדת באזרחיה. אמנם במקרה של שליט הסכמנו לשחרור אבל כאן לא מדובר בחיי אדם". עודד קרמני, אחיו של רונן קרמני ז"ל שנרצח בפיגוע בירושלים באוגוסט 1990, אמר: "אם ניאלץ להחריף צעדים, אעשה כל מה שאוכל, כולל שביתת רעב. אם אצטרך, אחסום את זה בגופי".