"לשלב מתווכים בכינוס נכסים"

דרישה לצרף מתווכים לתהליך, כדי להשיג את התנאים הכי טובים לבעלי הנכסים

מתווך מקתועי יוכל למקסם את העסקה צילום: Envato Elements ,

לשכת מתווכי הנדל"ן הארצית פנתה לאפוטרופוס הכללי והממונה על הליכי חדלות פירעון, סיגל יעקבי, בדרישה לשלב מתווכים מקצועיים בעלי ידע וניסיון בהליך כינוס נכסים.  

במכתב שנשלח על ידי איציק לוי ויו"ר המשותף של מחוז השרון רועי זלצמן, הם מתריעים מפני המצב השורר כיום בתחום כינוס הנכסים, שאינו ממקסם את העסקה עבור בעל הנכס. "מתווך מקצועי ומיומן המתמחה בנושא יוכל במקצועיות, ידע וניסיון למקסם את העסקה עבור בעל הנכס, שנמצא ממילא במצוקה משמעותית".

עלות ההליך עבור בעל הנכס היא 6% לכונס (כולל הכל), והבקשה היא כי מתווכים שישתלבו בהליכי הכינוס יתוגמלו בחלק היחסי מתוך העלות הכוללת. קרי, 2% דמי תיווך מתוך 6% אשר משולמים ממילא לכונס הנכסים.

״יש צורך בתיקון העוול הציבורי שהשתרש לאורך השנים בהתנהלות הקריטית והרגישה של הליך כינוס הנכסים, דבר שעל פניו, גורם לנזקים של מיליונים רבים מדי שנה לציבור הנושים והצרכנים״, נאמר במכתב.

לוי: "במצב השורר כיום, עו"ד הממונה על הליך הכינוס אחראי על פרסום המודעות בעיתונות לגבי נכסים ועל שליחת מי מטעמו להראות את הנכס. לאחר מכן המעוניינים מוזמנים להגיש הצעה ולהתחיל את הליך ההתמחרות מול הכונס".

זלצמן: "מן הראוי לפעול לשילובם של מתווכים בהליך השיווק. המתווכים יהיו בעלי רישיון משרד המשפטים, חברי לשכת המתווכים, בעל ניסיון של 10 שנים לפחות בתחום, עם ידע בניהול והמלצות״.

 

כדאי להכירi