זוהר לחברי גוש השינוי: "איך תקימו ממשלה?" | ישראל היום

זוהר לחברי גוש השינוי: "איך תקימו ממשלה?"

יו"ר הוועדה המסדרת עקץ את יריביו הפוליטיים: "אני מעודד שאתם לא מצליחים לבחור סגני יו"ר זמניים" • ח"כ אלקין השיב לו: "יש לך רק עוד יומיים בתפקיד"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • יו"ר הוועדה המסדרת מיקי זוהר
    יו"ר הוועדה המסדרת מיקי זוהר
    צילום: 
    דני שם-טוב - דוברות הכנסת
הוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר התכנסה היום (שני) בצהריים לדון בהצעה להמליץ למליאת הכנסת לבחור בחמישה סגנים נוספים ליו"ר הכנסת. דיון שהיה סוער לכל אורכו. יו"ר הוועדה ח"כ מיקי מכלוף זוהר אמר בפתיחת הדיון כי "בשבוע שעבר סוכם שנוסיף חמישה סגנים נוספים ליו"ר הכנסת. היום אני מבין שקיימת מחלוקת בתוך גוש השינוי".
ח"כ זאב אלקין (תקווה חדשה) הכחיש וטען "לא הסכמנו, התנגדנו להצעה שלך". ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) תמך בדבריו של זוהר ואמר: "אכן, הגענו לסיכום וביקשנו לדחות את ההצבעה, כיוון שאין אצלנו הסכמות". זוהר השיב: "אני מעודד מכך שאתם לא מצליחים לבחור סגני יו"ר זמניים, אם אין ביניכם הסכמה על סגן יו"ר הכנסת, איך תקימו ממשלה?"
על רקע הפלונטר הפוליטי: ישיבה סוערת בוועדה המסדרת / צילום: דוברות הכנסת
כהן ענה כי "הוויכוח אצלנו הוא שכל אחד מוכן לוותר לחברו. היה סיכום שיוקמו שלוש ועדות, כשאחת מהם תהיה ועדת קורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון". זוהר אמר: "אני מודיע, שלפני שאני אעזוב את הוועדה, יש לי רצון לראות איך הגוש יתפקד כשאני יביא הצעה לקבל פטור מחובת הנחה למספר הצעות חוק, ונראה מי יהיה בעד ומי נגד. מדובר בהצעות שגדעון סער הציע בעבר, נראה איך מר"צ תצביע".
ח"כ אלקין עקץ את יו"ר הוועדה המסדרת: "הבטחתם להקים ועדת קורונה. כששמעתם שהמועמדת לתפקיד יו"ר הוועדה היא שאשא ביטון, מנעתם הקמתה". על כך השיב זוהר: "אני לא אסכן את בריאות הציבור ואמנה את מי שפעלה בחוסר אחריות בוועדה. בריאות הציבור יותר חשובה מסידור הג׳וב שלכם לשאשא ביטון".
זוהר הוסיף כי "אם לא תקום ממשלת ימין, תקום ממשלה רעה לעם ישראל. נראה כמה תקציב יועבר ליו"ש ע"י שר החינוך ניצן הורביץ? וכמה כסף יזרום להתיישבות על ידי שרת העבודה מירב מיכאלי? ביום שתוקם הממשלה הרעה, עם ישראל ותורת ישראל ישלמו מחיר יקר מאוד". 
 
הוועדה המסדרת / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הגיב לדברי ח"כ זוהר: "הסיכוי שסמוטריץ' יסכים לשבת עם מנסור עבאס, גבוה יותר מהסיכוי שמיקי זוהר יסכים למנות את ח"כ שאשא ביטון ליו"ר ועדת קורונה". זוהר ענה לו: "יש לי 9,000 סיבות למה להתנגד להצעה למנות אותה לראשות הוועדה. היא פעלה ברשלנות גמורה ובניגוד לכל ההמלצות המקצועיות של משרד הבריאות. אני לא יסכן את בריאות הציבור בשביל ג'וב לשאשא ביטון". 
יו"ר הוועדה הודיע כי הוא לא מתכוון להעלות להצבעה את מינוי הסגנים ללא הסכמה. זוהר ביקש מנציגי הח"כים המכונים גוש השינוי, "תאפשרו לי לבחור בשני סגנים. בח"כ קרן ברק מהליכוד ומיכל וולדיגר מהציונות הדתית". ח"כ אלקין הגיב לדברים בביטול, ואמר: "יש לו רק עוד יומיים בתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת". לבסוף, הישיבה ננעלה ללא הסכמות.
 
 

outbrain-article-desktop-side