לפני השתלה דנטלית – ודאו שרופא השיניים שלכם משתמש בסורק תלת מימד

הסורק הדנטלי הדיגיטלי שינה את עולם ההשתלות והאסתטיקה ברפואת השיניים • שימוש בו משפר משמעותית את הרמה האסתטית של הטיפול ומאפשר דיוק מקסימלי • לכן, אם כבר החלטתם לבצע השתלת שיניים, כדאי לבדוק שהרופא שלכם משתמש בסורק תלת מימד

רמת דיוק גבוהה ויעילות: הכירו את יתרונותיו של הסורק הדנטלי, צילום: istock

בשיתוף זאפ דוקטורס

הכלים הדיגיטליים שהשתלבו ברפואת השיניים עוזרים מאוד בפתרונות בכל תחום: אבחנות, תכנון הטיפול וכמובן הטיפול המעשי. הם מקצרים את משך הטיפול, מאפשרים לסיים טיפול מלא במספר פגישות ספורות ובמהירות, פותרים בעיות מורכבות בצורה פשוטה ונותנים לרופא ולמטופלים אפשרות לראות הדמיות סופיות בטיפולים אסתטיים.

מה הם יתרונותיו המרכזיים של סורק תלת מימד?

היתרון הראשון הוא רמת הדיוק הגבוהה של הסורק. אם בעבר רופא השיניים היה צריך ליצר הטבעת שיניים בצורה ידנית, שיש בה הרבה מקום לטעויות ואי דיוקים, הסורק מצמצם מאוד את האפשרות לטעויות ולאי דיוקים. כל תהליך המדידה והעברת הנתונים הוא ממוחשב ברמה טכנולוגית גבוהה ומדויקת מאוד.

היתרון השני הוא בקיצור זמן הטיפול ובחיסכון של הרבה מאוד זמן למטופלים. לא צריך לבוא לרופא השיניים שוב ושוב למדידות ולהתאמות, כל התהליך מבוצע פעם אחת אצל רופא השיניים, ולאחר שהוא מכין את תכנית הטיפול, אפשר לבצע את ההשתלה.   

יתרון גדול נוסף הוא שהסורק מאפשר לרופא השיניים לבנות הדמיה ראשונית בתלת מימד של האזור לאחר ההשתלה. בעזרת המודל הראשוני, הרופא והמטופל יכולים לראות כיצד תראה ההשתלה בפועל. הדמיה ראשונית משפרת מאוד את הרמה האסתטית של הטיפול, ופותחת בפני הרופא והמטופל אפשרות להביט בתוצאה טרם ביצוע ההשתלה.

איך עובד הסורק?

הסורק הדנטלי מורכב על מכשיר שנראה כמו מברשת שיניים. רופא השיניים מצמיד את הסורק לאזור שאליו הוא מתכנן להחדיר את השתל או השתלים, ומצלם אלפי תמונות מזוויות שונות. התהליך פשוט ומהיר, ללא כאב או אי נוחות.

מהו השלב הבא לאחר הסריקה?

הנתונים שאסף הסורק מועברים מיד למחשב, ולפיהם מתכנן רופא השיניים את הטיפול. בעזרת הטכנאים מיצר רופא השיניים מודל תלת מימדי, הכולל מיקום מדויק של השתלים עד הכנה של שיניים זמניות. כל הנתונים מועברים מהמחשב ישירות למעבדה, ולאחר שרופא השיניים מקבל את החומרים מהמעבדה, הוא יכול לבצע את ההשתלה. בסיום תהליך ההכנה משתמשים בסד כירורגי שבעזרתו נעשות ההשתלות וגם הכתרים הזמניים בדיוק מקסימלי.

שילוב של ההדמיה הווירטואלית עם הסד הכירורגי מצמצם משמעותית את האפשרות לאי דיוק ולתקלות.

לסיכום, טיפול בעזרת סורק תלת מימד מתאים לרופאי שיניים ששואפים לאפס תקלות. הסורק מאפשר לרופא טיפול לא רק מדויק מאוד, אלא גם באיכות מקסימלית וברמה אסתטית גבוהה ביותר. כל אלה מבטיחים שהשתלים ישמשו את המטופל במשך שנים רבות, ללא בעיות של דחייה או אי התאמה, וישתלבו היטב במראה השיניים הטבעיות. 

ד"ר שמעון וייס, בעל מרפאת שיניים, בעל ניסיון בהשתלות בעזרת סורק דנטלי תלת מימד

סייעה בהכנת הכתבה: רננה מור, כתבת Zap Doctors

לפרטים נוספים וליצירת קשר ניתן לפנות בטלפון - 04-9977844

בשיתוף זאפ דוקטורס

כדאי להכיר