סוף סוף: בשורות מצוינות לטסים לאיטליה

כחלק מהסכם חדש שנחתם בין ישראל לארץ המגף, יוכלו ישראלים המבקרים או מתגוררים באיטליה לנהוג בה עם הרישיון הישראלי שלהם – מבלי לעבור מבחני נהיגה עיוניים ומעשיים

הקולוסיאום ברומא, צילום: Getty Images

ישראלים המבקרים או מתגוררים באיטליה יוכלו לנהוג בשטחי המדינה עם רישיון נהיגה ישראלי, כך הודיעה היום (שלישי) שרת התחבורה מירי רגב. כחלק מההחלטה, גם תושבי איטליה המתגוררים או מבקרים בארץ יוכלו לנהוג בישראל עם רישיון איטלקי.

על פי ההסכם החדש, בעלי רישיון נהיגה ישראלי שקבעו תושבות באיטליה לצרכי לימודים, עבודה וכל סיבה אחרת, יוכלו להמיר את רישיונם לרישיון נהיגה איטלקי מקביל, ללא צורך לעבור מבחני נהיגה עיוניים ומעשיים. במסגרת ההסכם, יוכלו בעלי רישיון נהיגה איטלקי המבקרים או שוהים בישראל כחוק, לנהוג עם רישיונם ולהמירו לרישיון ישראלי ללא צורך בבחינות כלשהן.

מעתה,תוכלו להגיע אליה עם הרישיון שלכם. בולוניה (ארכיון), צילום: אורן בן חקון


איטליה היא יעד מבוקש עבור ישראלים רבים, בהם סטודנטים, אנשי עסקים ואנשי מקצוע בתחומי העיצוב ואחרים. בעקבות החתימה על ההסכם, יוכלו ישראלים לרכוש כלי רכב על שמם ולהתנייד באמצעות רכבם הפרטי במקום ברכב שכור או מונית, ובכך לחסוך בעלויות. הסכם המרת רישיונות יחליף את ההסכם שהיה קיים בעבר, שלא חודש מאז שנת 2017.

מרגב נמסר: "הסכמי הכרה הדדית ברישיונות נהיגה מאפשרים לישראלים היוצאים מהארץ לתקופות ממושכות לנהוג עם הרישיון הישראלי בחו"ל ללא צורך בהליך בירוקרטי יקר, מסובך ומורכב, הכולל ביצוע מבחני נהיגה עיוניים ומבחנים מעשיים במדינה זרה. כל צעד המקל על ההתניידות בין מדינות ובתוכן, מקרב אותנו לעידן עתידי של גבולות פתוחים ושלום אזורי".

ונציה (ארכיון), צילום: אורן בן חקון
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר