"ישראל היום" עושה סדר: אלו החיסונים שמומלץ לקבל לפני הטיסה ליעדים הכי מבוקשים

אמנם התחלואה בנגיף גוברת והגל השישי בפתח, אך מחלות אחרות מאיימות על הטסים לחו"ל • רשימת היעדים שערכנו עבורכם

צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. החיסונים המומלצים למטיילים, צילום: אורן בן חקון

אף על פי שהתחלואה בקורונה עולה כמעט בכל העולם, זה לא החיסון היחיד שתצטרכו לקבל לפני שאתם טסים לחו"ל. כל מדינה והסיכונים שלה, וכדאי להכיר את ההמלצות של ד"ר ענת זלמנוביץ', מנהלת מרפאת מטיילים בבית החולים בילינסון, על החיסונים שצריך לקבל לפי יעדים. עשינו לכם סדר.

צ'ילה - במדינה הדרום אמריקנית מומלץ להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת קרום המוח, צהבת B וכלבת.

ברזיל - ההמלצה היא להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן, טטנוס וקדחת צהובה. לעיתים מומלץ גם על חיסון נגד דלקת קרום המוח, צהבת B וכלבת. באזור האמזונס כדאי ליטול כדורים נגד הדבקה במלריה.

ארגנטינה - ההמלצה היא להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. קדחת צהובה קיימת בעיקר באזור האיגואסו. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת קרום המוח, צהבת B וכלבת. בטיולים בגבהים של יותר משלושה ק"מ נמליץ על טיפול מונע למחלת גבהים.

ארגנטינה, צילום: צילום: ויקיפדיה

מקסיקו - נמליץ להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. חצבת, אדמת, חזרת- למי שלא השלים בעבר שתי מנות חיסון. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת קרום המוח, צהבת B וכלבת.

פרו - ההמלצה היא להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן, טטנוס וקדחת צהובה. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת קרום המוח, צהבת B וכלבת. באזור האמזונס נמליץ ליטול כדורים למניעת הדבקה במלריה. בטיולי תרמילאים במקומות גבוהים נמליץ גם על כדורים למניעת מחלת גבהים ועל הדרכה להתנהגות בטוחה.

קובה - כאן ההמלצה היא להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד צהבת B.

הודו - מומלץ להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת מוח יפנית, צהבת B וכלבת. באזורים עם יתושים שמעבירים מלריה יש ליטול כדורים למניעת מלריה.

הודו, צילום: צילום: אי.אף.פי

סרי לנקה - ההמלצה היא  להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים אנחנו ממליצים גם על חיסון נגד דלקת מוח יפנית, צהבת B וכלבת.

וייטנאם - מומלץ להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת מוח יפנית, צהבת B וכלבת. באזורים עם יתושים שמעבירים מלריה יש ליטול כדורים למניעת מלריה.

הפיליפינים - ממליצים להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת מוח יפנית, צהבת B וכלבת. באזור פלאוון, שבו יש יתושים שמעבירים מלריה, יש ליטול כדורים למניעת מלריה.

הפיליפינים, צילום: משה שי

תאילנד - במדינה האסיאתית מומלץ להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד דלקת מוח יפנית, צהבת B וכלבת.

מאוריציוס - ממליצים להתחסן נגד צהבת A, טיפוס הבטן וטטנוס. במקרים מסוימים נמליץ גם על חיסון נגד צהבת B.

מכה (סעודיה) - חלק מדרישות הכניסה למכה הן חיסון נגד דלקת קרום המוח שניתן לפחות עשרה ימים לפני הטיול, ובתוקף עד שלוש שנים מחיסון בתרכיב פוליסכרידי וחמש שנים בתרכיב מצומד. כמו כן, דורשים לראות חיסון נגד קורונה. מומלץ להשלים לפני הנסיעה למכה גם חיסון נגד פוליו, טטנוס וצהבת A. יש מקרים  מסוימים בהם נמליץ גם על חיסון נגד צהבת B.

סעודיה // צילום: רויטרס,

חשוב לציין כי לכלל היעדים בעולם וגם לאנשים שנשארים בארץ מומלץ להשלים חיסונים נגד חצבת, חזרת ואדמת, במידה שלא השלימו שתי מנות במהלך חייהם.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר