אמיץ ונטול מסיכות. מיכאל בן דוד בחזרות לאירוויזיון | צילום: EBU / Nathan Reinds

להיט בראש: שום אירוויזיון לא יעצור את מיכאל בן דוד

יהיו תוצאות תחרות השירים האירופאית אשר יהיו, מיכאל בן דוד יכול וצריך להפוך לכוכב הפופ הגדול והמופרע של ישראל

תוך כתיבת הטקסט הזה, התקבלה אצלי הודעה. "ישראל מראה לאירופה שאהבה מנצחת הכל", לשונה, "רגע לפני חצי הגמר הגדול, נציג ישראל לאירוויזיון מיכאל בן דוד מציע נישואים לבן זוגו רועי".

האמת? מרגש מאוד, אבל זה כנראה הרגע המשמעותי ביותר שייצא מאירוויזיון 2022 עבור נציג ישראל בתחרות.

כפי שאולי הבנתם, הטור הזה נכתב בזמן שבו עדיין לא ידוע אם בן דוד עלה לגמר או לא. אם עלה כנגד כל הסיכויים וההימורים - שאפו. אם לא, לא נורא. ממילא לא היתה ציפייה לגביע, וזה גם לא העניין.

ההיסטוריה מוכיחה שהאירוויזיון יכול לספק למעט מאוד זמרים הזנקה לקריירה בינלאומית, אבל כן להוות מפח נפש וטראומה להרבה שנים קדימה. יעידו על כך הרבה נציגי עבר, שיום אחד הופיעו על הבמה הגדולה בעולם וביום למחרת נעלמו כלא היו. זה לא צריך להיות הסיפור של מיכאל.

מיכאל הצליח לבלוט כבר באודישן הראשון ב"אקס פקטור". הוא המשיך עם שלל ביצועים לאורך העונה, עד שבגמר הוכרז כמנצח ונשלח לייצג אותנו באיטליה. הכישרון גדול, השיר פחות, אבל זה מה יש.

מייד אחר הזכייה בתוכנית הוחתם אצל יואב גרוס ואורון חלפון - שניים שמנהלים קריירות יפות למרגי, לסטטיק ובן־אל, לאגם בוחבוט ועוד. לטעמי, מיכאל הוא לא "עוד נציג" באירוויזיון, כי הוא בדיוק מה שחסר במוזיקה המקומית ובפופ הישראלי.

מיכאל הוא זמר מעולה, רקדן מצוין ופרפומר אדיר. הוא נטול מסיכות, אמיץ, ורסטילי. הוא יכול לשיר בלדה ולרגש או להרים את כולם על הרגליים בקאבר של ביונסה, תמיד לשמור על רמה גבוהה ומקצועיות ולעולם לא לצאת פתטי.

לא משנה באיזה מקום ידורג באירוויזיון - גם אם יסיים אחרון, תהיו בטוחים שהוא ימצא את הדרך לצאת מזה טוב. האתגר האמיתי של מיכאל יתחיל ברגע שינחת בארץ.

יהיו התוצאות אשר יהיו, מיכאל לא מתכוון לעצור. יום לפני שעלה על המטוס לאיטליה כבר צילם בסודיות קליפ לבלדה חדשה, ועם בחירות מקצועיות נכונות ומקוריות שתואמות למידותיו ולסגנונו, לצד התמדה, הוא יכול להפוך לכוכב הפופ הגדול והמופרע של ישראל. אני ממש בעד 

Erans@israelhayom.co.il

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו