אחרי שנים של נתק: אבו מאזן צפוי לטוס לאיחוד האמירויות

ברמאללה מזהים הזדמנות לתיקון היחסים הרעועים עם אבו דאבי וינסו להתקרב למוחמד בן זאיד, שנבחר אתמול לשמש השליט הרשמי של איחוד האמירויות

יו"ר הרשות, מחמוד עבאס, צילום: אי.אף.פי

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, צפוי לטוס מחר (ראשון) לאיחוד האמירויות למסור את תנחומיו על מותו של השייח' ח'ליפה בן זאיד, שהלך שלשום לעולמו בגיל 73, כך נודע "לישראל היום".

ביקורו הצפוי של אבו מאזן באיחוד האמירויות בא לאחר נתק ארוך שנים בין רמאללה לאבו דאבי. הרקע למתיחות בין שני הצדדים הוא הקשר החם שרקם יריבו המר של יו"ר הרשות הפלשתינית, מוחמד דחלאן, עם שליט האמירויות, מוחמד בן זאיד. לאחר גירושו משורות פתח, עבר דחלאן להתגורר באיחוד האמירויות והפך ליועצו הקרוב של בן זאיד.

העוינות והחשדנות הרבה שאפיינה את היחסים בין איש פתח המודח, מוחמד דחלאן, ליו"ר הרשות הפלשתינית, העיבו בצורה משמעותית על הקשרים בין הרשות לאיחוד האמירויות במהלך העשור האחרון של שלטון אבו מאזן.

כעת, ברמאללה מזהים הזדמנות לתיקון היחסים הרעועים עם אבו דאבי וינסו להתקרב למוחמד בן זאיד, שנבחר אתמול לשמש השליט הרשמי של איחוד האמירויות.

מקור פלשתיני אמר ל"ישראל היום" כי בסוף השנה שעברה היו ניסיונות לרכך את המתיחות הגואה בין רמאללה לאבו דאבי וכי התקיימו מגעים בין ראש המודיעין הכללי, מאג'ד פרג' לראש הממשלה של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן ראשד.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi