אורפז סנקר וג'ריס חורי עם הפורטרט | צילום: ללא

תלמיד כתה י"ב העניק תמונת פורטרט למשפחתו של השוטר אמיר חורי ז"ל

אורפז סנקר מפנימיית אמונה נווה מיכאל בפרדס חנה התרגש מסיפור הגבורה של השוטר אמיר חורי ז"ל שנרצח בפיגוע בבני ברק לאחר שהתעמת עם המחבל • "אני יודע שהשוטר הזה היה גיבור", אמר אורפז

סיפורו של השוטר אמיר חורי ז"ל שהיה הראשון להגיע לזירת פיגוע הירי הקשה בבני בנק ובמהלך קרב יריות עם המחבל מצא את מותו, ריגש את אורפז סנקר, תלמיד כתה י"ב, חניך בפנימיית אמונה נווה מיכאל בפרדס חנה המשמשת כמרכז חינוכי-טיפולי לכ-175 ילדים בגילאי 5 עד 18 ששהו במצב של סיכון ומצוקה.

כחלק מהרצון של אורפז לתרום למדינה ומתוך אהבה והערצה לכוחות הביטחון, החל אורפז לצייר את חללי צה"ל ולהעניק את הציורים לבני משפחותיהם.

הפורטרט שצייר אורפז סנקר, צילום: ללא

 

אורפז צייר פורטרט של חורי ז"ל ונסע לבקר את משפחתו בנצרת ולהעניק להם את הציור. "מאוד מרגש אותי כל מה שקורה עם החיילים, וכשאני מצייר ושולח למשפחות אני מרגיש שעשיתי משהו קטן בכדי לנחם אותם על האובדן הגדול שלהם", סיפר אורפז.

"זה התחיל כשציירתי את עמית בן יגאל ז״ל ויצרנו קשר עם אבא שלו. דיברנו בטלפון ונפגשנו והעברתי לו את הציור. מאז ציירתי עוד ודיברתי עם עוד בני משפחה של החיילים. אני מצייר ומנהל הפנימיה יחיעם עוזר לי להגיע אל בני המשפחות וזה מאוד ריגש אותי לפגוש את משפחתו של אמיר חורי ז״ל. אני יודע שהשוטר הזה היה גיבור וכל החיילים שאני מצייר הקריבו את נפשם בשבילנו ועל ידי הציורים אני מרגיש שאני חלק מדבר גדול של צה״ל וכוחות הביטחון. החלום שלי זה להתגייס ושנה הבאה אלך למכינה קדם צבאית״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו