פסיכולוגית מנצרת על השוטר שנרצח בפיגוע: "בוגד, לא תוכלו להסתיר את מספר השמחים על מותו"

רולא מזאווי, פעילה פוליטית למען זכויות פלשתינים, כתבה ברשת נגד רס"מ אמיר ח'ורי, שהסתער על המחבל שביצע את הפיגוע בבני ברק – והביא לנטרולו • "גם אם תניפו את דגלי ישראל בעיר כדי לנרמל את היחסים, זהותה של העיר פלשתינית", הוסיפה • לאחר פרסום הפוסט, מזאווי נעצרה על ידי השב"כ

חירף נפשו כדי לעצור את מסע ההרג: רס"מ אמיר ח'ורי, צילום: באדיבות המשפחה

פחות משבוע לאחר הפיגוע בבני ברק, שבו נרצחו חמישה בני אדם, תושבת נצרת השתלחה בפייסבוק בשוטר רס"מ אמיר ח'ורי, שנהרג לאחר שהסתער על המחבל, ותקפה את הפעולות למען דו-קיום בעיר.

"גם אם כל העולם ישתתף בהלוויית הבוגד (השוטר אמיר ח׳ורי), לא תוכלו להסתיר את מספר השמחים על מותו", כתבה הפסיכולוגית רולא מזאווי מנצרת, הידועה גם בפעילותה הפוליטית-חברתית למען זכויות פלשתינים. "גם אם תניפו דגלי מדינת ישראל לאורך העיר ולרוחבה כדי לנסות ולנרמל את היחסים מול התקשורת והעולם, זהות העיר איתנה יציבה אותנטית, זהותה היא פלשתינית".

בעקבות פרסום הפוסט, אתמול (שישי) נעצרה מזאווי על ידי כוחות השב"כ, שהגיעו לביתה בנצרת.

רולא מזאווי, צילום: מתוך פייסבוק
הפוסט שפרסמה מזאווי בפייסבוק,

מזאווי עובדת עם פליטים פלשתינים מכל העולם, ופעילה בעמותת "אלדאר לתרבות ולאמנות פלשתינית". נוסף על כך, היא חברה במועצת ההנהלה של עמותת "בדיל", הפועלת למען זכויות הפליטים הפלשתינים וזכות השיבה".

עו"ד חאלד מחאג׳נה, מייצג רולא נסר מזאווי מוסר ל"ישראל היום": הלקוחה שלי שוחררה ע"י המשטרה לפני הגעתה לדיון הארכת מעצר בבית משפט נצרת. היא נעצרה על זה שכתבה פוסט ונמחק. אין במה להאשים אותה ולא היה צורך לעצור והגעה לדיון בבית משפט ועובדה ששוחררה כמה שעות לפני הדיון".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר