ישראל היפה: המחוות הסולידריות לנפגעי האסון

עסקים רבים נרתמו לסייע לנפגעים באסון ולבני משפחותיהם • אלעל תטיס בחינם בני משפחה • חנויות משקפיים מציעות תיקון זוגות ללא תשלום • לכל הפרטים

זר פרחים לזכר ההרוגים, צילום: גדעון מרקוביץ
עם ישראל התעורר הבוקר לחדשות רעות במיוחד על האסון הכבד שאירע הלילה בהר מירון. עם היוודע היקף האירוע, בוטלו אירועים רבים שתוכננו ברחבי הערים בל"ג בעומר, הופעות שתוכננו היום, מחר וכמובן ביום ראשון, עליו הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו כיום אבל לאומי. 
 
מפורסמים רבים, עסקים מכל הסוגים ולא מעט אנשים פרטיים התגייסו לסייע בכל מה שאפשר לנפגעים באסון ולבני משפחותיהם. החל מעזרה בהלנת בני המשפחה מצד תושבי האזור, דרך נקודות התרעננות, גמ"חים וחלוקת מזון ומשקאות, ועד מסעדות שמזמינות משפחות לקבל מזון בחינם. 
 
אחת מאותן מסעדות היא מסעדת "הטאבון והמנגל" בגבעת שמואל. בהודעה שהופצה ברשת נכתב: "עם ישראל היקר, בעקבות האסון הנורא במירון, כל מי שיודע על משפחות הנפגעים אשר לא התארגנו לשבת. נא להפנות אותם אלינו למסעדת הטאבון והמנגל בגבעת שמואל בהכשר הרב מחפוד שליט"א לקחת אוכל מוכן לשבת מהיריד בחינם ובאהבה גדולה

כתובתחנו יוני נתניהו 31 גבעת שמואל(קניון הגבעה). טל 037161000".
 
גם חברת התעופה הלאומית אל על הודיעה על סיוע משמעותי ומציעה כרטיסי טינה חינם לבני משפחותיהם של הרוגי האסון (הורים, אחים, ילדים בני ובנות זוג) מארצות הברית, אנגליה, צרפת ולמעשה כל מדינה ממנה אל על מפעילה טיסות ישירות לישראל. 
 
החברה מציעה לכל משפחה עד שני כרטיסי טיסה בתשלום של מיסי נמל בלבד. על מנת לממש את הכרטיסים יש לפנות למוקד השירת של אל על ולהציג תעודת פטירה וצילום דרכון. 

להזמנות: 03-9404040
 
גורו הכושר שר פיטנס, שהייתה אמורה לערוך היום בצהריים סעודת הודיה חגיגית לבנה ליאו, הודיעה מוקדם יותר הבוקר על דחיית האירוע. בהמשך הודיעו היא ובעלה כי יתרמו את האוכל מהסעודה למשפחות שנפגעו באסון הקשה. גם ליאור נרקיס הודיע על ביטול יום ההולדת שתוכנן להתקיים היום בצהריים לאשתו ספיר.
 
מחווה מרגשת במיוחד נרשמה מצד חנויות משקפיים ברחבי הארץ, שנרתמו לסייע ללא תשלום למשתתפים במירון שמשקפיהם נשברו במהלך האירוע. "מי שיודע על יהודי שצריך עזרה בדחיפות  בתיקון משקפיים או משקפיים חדשות שנפגעו במהלך האסון במירון מוזמן לפנות אלינו לתיקון או קבלת משקפיים ללא תשלום. אופטיקה משקפופר סניף בני ברק 037948686 או בוואצפ 0533178197".
 
גם חנות "אופטיקנט" רמלה, הודיעה כי תעניק בימים הקרובים ללא עלות משקפיים למי שנפגעו במירון בעקבות האסון הקשה. הדר מילר, אופטומטריסטית בכירה בחנות מסרה: "ליבנו עם משפחות ההרוגים והפצועים. אין דבר שיטשטש את כאב המשפחות אך החלטנו לעשות הכל כדי ולהקל ולו במעט על כאבם. אנו מזמינים את המשפחות ואת אלה שמשקפיהם נהרסו בעקבות האסון להגיע לחנותנו ולקבל משקפיים ללא עלות. אנו קוראים לחברות נוספות להצטרף למיזם זה. סולידריות חברתית היא צו השעה".
 
לנוחות הציבור, ההרשמה לקבלת המשקפיים בדף הפייסבוק של החנות : אופטיקנט בארנס. כתובת האופטיקה : הרצל 91, קניון קריית הממשלה רמלה. לפרטים נוספים: 08-9244355

כדאי להכירi