החורף כבר כאן: ממחר בערב – 10-7 ימים גשומים ברציפות

הכינו את המטריות: ממטרים ישטפו את ישראל בשלושה עד ארבעה גלים רצופים, וביום חמישי אף תחל התקררות משמעותית • ברשות ניקוז ונחלים כינרת מזהירים: עקב החשש מגלים גבוהים פתאומיים - לא להיכנס ברכבי שטח לנחלים

הגשמים באים. צילום: קוקו

החל ממחר- חורף אמיתי: החל משעות הערב של יום שני, בשלושה עד ארבעה גלים רצופים, תישטף ישראל בממטרים שיימשכו ככל הנראה 10-7 ימים ברציפות.

עד אז, יהיה חמים יחסית ובמהלך היום אנשים יוכלו אפילו ללכת עם בגדים קצרים, מאחר שנושפע מהחלק החם של השקע החורפי שחודר לארץ, אך לאחר מכן תיכנס החזית הקרה של השקע ותחל התקררות משמעותית, וירדו גשמים מצפון הארץ ועד צפון הנגב.

ביום חמישי ייחלש הגל הראשון של הגשם, אך בערב ייכנס גל גשם נוסף לישראל שיהיה קר יותר ולכן תגדל האפשרות של ירידת שלג בחרמון. הגשמים יימשכו גם ביום שישי, כנראה גם בשבת ובראשון, ואולי אף לאחר מכן.

מפל הבניאס שוצף, בעקבות הגשמים | כרים איברהים, רשות הטבע והגנים

התחזית בהרחבה

מחר (שני) יהיה מעונן חלקית ותחול ירידה קלה בטמפרטורות, אך עדיין יהיה חמים מהרגיל לעונה וייתכן אובך. לקראת הלילה ‏יחל לרדת ‏גשם בצפון הארץ ובמרכזה, וייתכנו סופות רעמים בודדות. בלילה יתחזקו גם הרוחות וייתכנו משבי רוח של עד 50 קמ"ש. הים התיכון יהיה גלי עד גבה-גלי ומסוכן לרחצה אחר הצהריים, עם גלים בגובה 140-60 ס"מ.

ביום שלישי יהיה מעונן חלקית עד מעונן וקר יותר. גשם ירד לפרקים בצפון הארץ ובמרכזה, ובבוקר יתכנו סופות רעמים ‏בודדות.‏ בצפון הנגב ירד גשם מקומי, וקיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח‏. במהלך הגשמים ייתכנו משבי רוח של 50 קמ"ש. הים התיכון יהיה עד יום רביעי גלי עד גבה-גלי ומסוכן לרחצה, עם גלים בגובה 240-140 ס"מ.

ביום רביעי יוסיף לרדת גשם מדי פעם בצפון הארץ ובמרכזה. בצפון הנגב ייתכן גשם מקומי, קיים חשש קל לשיטפונות בנחלי המזרח, והטמפרטורות תהיינה ממוצעות ‏לעונה.

ביום חמישי, יהיה מעונן חלקית עד מעונן, ירד גשם מקומי בהפוגות, בצפון הארץ ובמרכזה, בלילה תתכן התחזקות הגשמים.‏ לאורך היום ייתכנו משבי רוח של עד 50 קמ"ש, והים התיכון יהיה גלי עד גבה-גלי עם גלים בגובה 140-60 ס"מ.

ביום שישי ירד גשם לפרקים בצפון הארץ ובמרכזה, מלווה בסופות רעמים, וקיים חשש להצפות בערי מישור החוף והשפלה. בצפון הנגב ירד גשם מקומי, עם חשש לשיטפונות בנחלי המזרח, ובחרמון ייתכן שלג. לאורך היום ייתכנו משבי רוח של עד 50 קמ"ש. ביום זה יהיה הים התיכון גלי עד רוגש ומסוכן לרחצה, עם גלים בגובה 360-180 ס"מ.

לפי הצפי המרוחק של חברת מטאו טק, הגשם יימשך גם מעבר לקצה טווח התחזית, אל שבת וראשון - ואולי מעבר לכך.

בתוך כך, עקב הצפי לגל גשמים רצוף וארוך, ברשות ניקוז ונחלים כינרת מזהירים מהגעה לא זהירה לנחלים השונים בצפון הארץ, ומדגישים כי יש לשמור על מרחק של 3 מטרים משפת או דופן הנחל - הן בהליכה רגלית והן בנסיעה ברכב.

כמו כן, ממליצים ברשות שלא להיכנס ברכבי שטח לנחלים עקב החשש מגלים גבוהים פתאומיים, ומזכירים שיש לעבור במעבר סלול בין גדות נחל. נוסף על כך, קוראים ברשות שלא להיכנס למקווי מים בשל ההרס שיש בכך לבתי הגידול השונים שבתוכם.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר