המועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה לקדם הקמת יישוב חדש לאוכלוסייה הבדואית

הישוב מתוכנן לקבץ בתוכו את הפזורה הבדואית המפוזרת על שטח של 15 אלף דונם • יו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה: "בניגוד לניסיון העבר, קיים רצון של כלל הצדדים שהמהלך יצליח"

יישוב בדואי (אילוסטרציה). צילום: צילום: דודו גרינשפן

ישוב בדואי חדש: המועצה האזורית לתכנון ולבנייה הפקידה היום (שלישי) את תוכנית המתאר של יישוב חדש בנגב לאוכלוסייה הבדואית – רח'מה, שהוחלט על הקמתו עוד ב2022.

הפזורה הבדואית (אילוסטרציה), צילום: דודו גרינשפן

היישוב החדש ימוקם בבקעת ירוחם, מצפון למועצה המקומית ירוחם ויקבץ בתוכו פזורה בדואית המפוזרת על שטח של 15 אלף דונם.

קידום תוכנית המתאר צפויה להגדיל את אחוזי ההסכמה של תושבי הפזורה שיסכימו לעבור להתיישב בו. בדיון שהתקיים היום, השתתפו יו"ר הוועד של תושבי רח'מה – כבוד השיח עודה זנון, ראשת המועצה המקומית ירוחם, טל אוחנה, נציגי לשכת התכנון המחוזית דרום, נציגי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב. במהלך הדיון דובר על מיקום היישוב שיהיה כזה שלא יפגע בפרויקטים קיימים, נופים שונים או שטחים פתוחים או מוגנים וכן יוכל להשתלב במרחב ובנגישות לתשתיות נדרשות.

השרה שקד: "פועלים יחד בדרום על מנת להקים את שלושת היישובים הבדואים" // ללא קרדיט

"מברך על המהלך החשוב שיאפשר את התכנסות הפזורה המתפרשת היום על שטחים נרחבים ליישוב מוסדר שמחד ייתן מענה לכלל הצרכים הייחודיים של האוכלוסייה הבדואית ויאפשר מאידך את המשך הפעילות החקלאית החשובה לאוכלוסייה זו" אמר יו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, נתן אלנתן, "המועצה השתכנעה כי בניגוד לניסיון בעבר לקדם מהלך כזה, קיים רצון של כלל הצדדים שהמהלך יצליח".

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אמליח הוסיף כי "הצלחת המהלך קודם בזכות שיתוף פעולה מצוין בין נציגי מנהל התכנון והאוכלוסייה המקומית, ובתמיכה של הרשויות באזור, תוך מתן מענה לכלל הצרכים הייחודיים של האוכלוסייה הבדואית".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר