"משך אותי כאילו אני כלב, אם לא הוא לא הייתי פה היום": הניצולה מהמסיבה מספרת על גבורת חברה

ציפי קרליק מקשיבה לקולות משפחות הנעדרים • בשיחה עם נועם לוי שניצלה ממסיבת האימים, היא מספרת על זיו חג'בי, החבר שהציל את חייה • בעדות שלא תשאיר אף עין יבשה היא מספרת: "זיו החזיק אותי חזק לאורך כל הריצה, לא היה לי אוויר" • האזינו לשיחה

קולות הנעדרים מעיני המשפחות - זיו חג'בי

שם מלא: זיו חג'בי 

גיל: 29 

פרטים מזהים: בחור גבוה, כהה עור, שיער שחור, לבש מכנס כחול וגופייה בצבע חרדל 

זיו חג'בי, נעדר, צילום: באדיבות נועם לוי

נועם לוי בת שכל חטאה היה לחגוג במסיבה "הנובה" שבעוטף עזה עם חבריה הקרובים, "הגענו אני, עמית, ניר שהם זוג, פז וזיו. חברים מאוד טובים, היינו ביחד בפסטיבלים, כל מה שעשינו זה כיף ביחד" לוי מתארת את המסיבה שהפכה למרדף דמים, החבר זיו חג'בי שנעדר, "בן אדם עם הנשמה הכי טובה שיש, בחיים לא הכרתי בן אדם כזה אני לא סתם אומרת" וכעת מתפללת לסימן חיים. "אני מתפללת לראות אותו שוב ולכל פיסת מידע שיכולה להיות על מה קרה לו" מוסיפה לוי.

בשיחה עם ציפי קרליק מתארת לוי את רגעי הבריחה שהרגישו כמו תסריט של סרט אימה, "נכנסנו לרכב ונסענו כולם עם מחשבה שניסע לעוטף עזה למשפחה של זיו" שם לטענתה יהיו בטוחים "פתאום מרכב ליד, מישהו אומר לנו לא אל תסעו לכיוון הזה יש משם יריות, ואנחנו ממשיכים אנחנו לא מבינים בכלל מה זה יריות, עוד לא היה מושג לאף אחד" מתארת לוי. המסע חזרה הביתה לא היה פשוט והחבורה נאלצה לקבל החלטות בשטח, "החלטנו שלהיות ברכב זה מסוכן מידי, ופשוט רצנו לאיזור המסיבה חזרה, למאבטחים לא היה נשק, לא היה מי שיגן עלינו, כולנו היינו בהיסטריה, מאבטחים היו בהיסטריה" מתארת לוי את תחושות ההגנה שנעלמה. 

לאחר שהחמישה ישבו יחד מאוחדים הם החליטו לברוח "זיו פשוט הציל אותי באותו רגע הוא פשוט משך אותי כאילו אני כלב ברצועה ככה אני הרגשתי שאם לא הוא אני שם אני במקום אין לי איך לרוץ יותר" מוסיפה לוי כשקולה נחנק. באותם רגעים החבורה מתפצלת ולוי נשארת לבדה. "במשך כמה שעות אני חושבת שאין לי חברים יותר, עד שאמא של עמית ענתה לי והסתבר שהיא מתחבאת ושולחים לה חילוץ, פז ענה לי גם, אז הייתי יותר רגועה אבל היחיד שלא ענה לנו זה זיו, אני בטוחה שהוא עזר שם למישהו" 

זוג החברים עמית בר וניר ג'ורנו' שניצלu ממסיבת האימים, מספרים על הרגעים האחרונים שהיו עם זיו, "הוא התחבא בשיח בשטח הפתוח, בכביש שבין חניון רעים לקיבוץ רעים" הפעם האחרונה שקיבלו סימן מזיו היה בתשע וחמישה ביום שבת, מאז נעלמו עקבותיו, "אין סיכוי שאנחנו חזרנו והוא נשאר שם .. אני רוצה שימצאו לנו אותו .. אנחנו רוצים אותו חזרה" זועקת לוי בכאב.

זיו חג'בי נעדר, צילום: באדיבות נועם לוי
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר