גורם אמריקני: "ישראל רחוקה מסיום המלחמה בעזה"

בראיון לרשת CBS הדגיש הגורם כי נותרו עוד מאות מחבלים וקילומטרים רבים של מנהרות להשמיד • הלילה, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נפגש עם ראש המל"ל צחי הנגבי ועם השר רון דרמר • בלינקן הדגיש את הצורך בהמשך הסיוע ההומניטרי בעזה ואת החשיבות של בניית תוכנית ליום שאחרי

כוחות צה"ל ברצועת עזה (ארכיון). צילום: דובר צה"ל

גורם אמריקני אמר היום (שעון ישראל, שישי) לרשת CBS כי ישראל עוד רחוקה מסיום המלחמה בעזה. "הישראלים לא קרובים להשגת מטרתם להשמיד את חמאס. נותרו מאות מחבלים וקילומטרים של מנהרות, ומנהיג חמאס סינוואר עדיין חופשי".

נתניהו באנגלית: "אמרתי לבלינקן שלא יתכן שמונעים מאיתנו נשק" // צילום: דוברות רה"מ

לפי הגורם, מכיוון שלישראל אין תוכנית ל"יום שאחרי", האסטרטגיה הנוכחית היא "מתכון למלחמה מתמשכת".

בתוך כך, מזכיר המדינה אנתוני בלינקן נפגש הלילה עם ראש המל"ל צחי הנגבי והשר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר.

דרמר ובלינקן (ארכיון), צילום: מתוך טוויטר

השר חזר על מחויבותה של ארצות הברית לביטחון ישראל. הוא דן במאמצים המתמשכים להשיג הפסקת אש בעזה ולהבטחת שחרור כל החטופים.

בלינקן הדגיש את הצורך לנקוט בצעדים נוספים כדי להגביר את הסיוע ההומניטרי לעזה ולתכנן ממשל, ביטחון ושיקום ביום שאחרי. הוא גם הדגיש את החשיבות של הימנעות מהסלמה נוספת בלבנון והגעה להחלטה דיפלומטית המאפשרת למשפחות ישראליות ולבנוניות לחזור לבתיהם.

ג'ון קירבי (ארכיון), צילום: רויטרס

הפגישה בין הנגבי ודרמר לבלינקן התקיימה בצל המתיחות הגדולה בין ארה"ב לישראל, כאשר אתמול דובר הבית הלבן ג'ון קירבי כינה את הסרטון שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו "מביך". לאחר מכן, נתניהו צייץ בחשבון ה-X: "אני מוכן לספוג התקפות אישיות ובלבד שישראל תקבל מארה"ב את התחמושת שהיא זקוקה לה במלחמה על קיומה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר