ישראל לקטאר: מחכים למסר לפיו חמאס מפחית בדרישותיו"; קבינט המלחמה התכנס

חמאס, שטרם העביר איתות כי רצונו להיכנס לעסקה בנוסח שנקבע בפריז, יידרש להכריע תוך זמן קצר אם פניו לעסקה והפסקת אש או להתמודד אל מול העמקת פעילות צה"ל ברצועה • ישראל מעבירה מסרים למצרים, קטאר וארה"ב כי ההכנות לפעולה ברפיח נשלמות וללא עסקה, היא תחל בשבועות הקרובים.

דדי ברנע ומוחמד בן עבדלרחמן השני, ראש ממשלת קטאר. צילום: גדעון מרקוביץ', איי.אף.פי

קבינט המלחמה התכנס הערב (חמישי) בקריה בתל אביב לדיון בצל הניסיונות לחדש את המשא ומתן לשחרור החטופים. לאחר מכן צפויה ישיבה של הקבינט המורחב. ההערכה היא שכבר מחר תיערך פגישה בפריז בין המתווכים למשלחת מישראל.

גורם מדיני אמר ל"ישראל היום" כי כדי שהנציגים הישראלים ישתתפו בפגישה הקרובה לעניין עסקת חטופים, נדרש מסר מקטאר כי ארגון הטרור חמאס מפחית בדרישותיו.

ראש הממשלה נתניהו טרם הכריע האם בפגישה שצפויה להתקיים בקרוב, ישתתפו הנציגים הישראלים והדבר תלוי כאמור בכך שישנם ויתורים מצד חמאס באשר לדרישות במסגרת העסקה.

נוסחת ההצעה שתידון תהיה על בסיס הקווים שנקבעו בפריז, עסקה אחת בשלושה שלבים: הראשון - אזרחים הומניטרי, שני - גברים והאחרון - שחרור גופות. כאשר ה"מחיר" שישראל מציעה הוא יום הפוגה עבור כל חטוף, כ-חודש וחצי.

רכב "הצלב האדום" מוביל חטופים (ארכיון), צילום: איי.אף.פי

על רקע האופטימיות ששידר אמש (רביעי) השר בני גנץ, יו"ר המחנה הממלכתי, אמר גורם בקבינט כי את הדרך מתווים נתניהו וגלנט יחד עם הדרג הביטחוני באשר לנוסחת העסקה, כולל בהיקף הוויתורים מצד ישראל.

חמאס, שטרם העביר איתות כי רצונו להיכנס לעסקה בנוסח שנקבע בפריז, יידרש להכריע תוך זמן קצר אם פניו לעסקה והפסקת אש או להתמודד אל מול העמקת פעילות צה"ל ברצועה. ישראל מעבירה מסרים למצרים, קטאר וארה"ב כי ההכנות לפעולה ברפיח נשלמות וללא עסקה, היא תחל בשבועות הקרובים.

נתניהו סינוואר, צילום: מרים אלסטר/פלאש90 / אי.אף.פי

גורם ישראלי אמר כי הקבינט יידרש להכריע בין כמה תוכניות לפעולה ברפיח, כולל לוח זמנים והאם הפעולה תחל במרכז או בדרום רפיח. בנוסף הפעולה ברפיח למיטוט חמאס שם טרם הסתיימה ורק לאחר הסיום ניתן יהיה לעבור לרפיח, כאשר מעבר האוכלוסייה מדרום לצפון יקרה דרך חאן יונס. "עסקה תדחה את הטיפול ברפיח בחודש וחצי במינימום", הודה גורם המעורה בפרטים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר