הפצוע בפיגוע בשומרון: "ניצלתי בנס, לא חשבתי על תרחיש כזה"

עמית עמרם ניצל מירי בניסיון הפיגוע שאירע אמש על כביש 5: "היה ברד מטורף, שמעתי פגיעות ברכב, לא חשבתי שאלו יריות" • גורם ביטחוני: "נגיע לאותם מחבלים ונסגור איתם חשבון"

רכב שנורה בניסיון הפיגוע בכביש 5. צילום: ללא קרדיט

פיגוע חמור ביותר אירע אמש (ראשון) בשומרון, במסגרתו מחבלים פיזרו דוקרנים על כביש 5 ולאחר מכן ארבו וירו לעבר רכבים. נזק נגרם לרכבים ולמרבה המזל לא היו נפגעים בנפש.

צה"ל פתח במרדף אחר המחבלים. עמית עמרם, בן 27 מקריית נטפים ואב לשני ילדים קטנים, הוא אחד מהנהגים שירי נפתח על רכבם. "היה ברד מטורף, שמעתי פגיעות ברכב, לא חשבתי שאלו יריות", הוא סיפר.

עמית עמרם ליד הרכב שלאחר שניצל, צילום: אושר ישראלי

לדבריו, "המשכתי בנסיעה רגילה. הגעתי למחסום, היה רכב לפניי שהגיע, ראיתי שמסתכלים עליו ובודקים את היריות ורק אז הבנתי שירו עלי וראיתי את הפגיעות ברכב שלי. אני ב"ה בסדר. אני חושב שזה שנסעתי לשיעור תורה הגן עליי". עוד הוא מוסיף: "זה כביש מרכזי, כולם נוסעים עליו, זה פשוט הלם. כשחזרתי מראש העין הייתי כבר בחשש, ב"ה ניצלתי בנס".

גורם ביטחוני מסר לאחר הפיגוע: "אנחנו במאמץ מודיעיני משמעותי בעקבות הפיגוע החמור, נגיע לאותם מחבלים ונסגור איתם חשבון. הזמן שלהם קצוב".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מסר: "מחזקים את חיילי צה"ל ומצפים ודורשים שינוי המגמה והפיכת הקערה ביחס לטיפול בחמאס, מסייעיהם ודומיהם. אסור לאפשר למחבלים להרים ראש ביו"ש. זו תהיה טעות. השקט היחסי שיש עכשיו ביו"ש אסור שיופר. היינו אתמול כפסע מלוויות ומשפחות שכולות נוספות בישראל. נס הפריד בינינו לבין התרחיש האיום הזה. אסור לנו לסמוך רק על ניסים. אסור שמקרה כזה יקרה שוב".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר