משלוח לחיזבאללה? מטוס איראני נחת בבסיס חיל האוויר הרוסי בסוריה: "נשא 5 טונות של אמל"ח"

מטוס איראני יצא לסוריה ונחת בנמל התעופה בלטקייה • חלקו הצבאי של הנמל הוא בסיס בשם "חמיימים" של הצבא הרוסי • לחיל האוויר הרוסי שליטה בלעדית על שטח הנחיתה בנמל, שנראה כי הוא מספק מעטפת בטוחה למשמרות המהפכה המסייעים לחיזבאללה

יחסים חמים. פוטין עם חמינאי (ארכיון). צילום: רויטרס

יממה לפני נאום מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, מטוס של חברת מהאן אייר האיראנית יצא היום בטיסה מנמל התעופה מהראבד בטהרן אל נמל התעופה בלטקייה, שחלקו הצבאי מופעל בידי חיל האוויר הרוסי בלבד.

מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה קיבל את פניו של שר החוץ האיראני בקטאר

מדובר במטוס מדגם איירבאס A340-313 ולפי העדות שהגיעה למחבר שורות אלו, נשא כחמישה טון של אמצעי לחימה. "בהשוואה למשלוחים הקודמים של משמרות המהפכה, הפעם מספר המשטחים שהועלו לתוך בטן המטוס היה קטן יותר, בערך חצי", אמר עובד בנמל התעופה מהרבאד.

לדבריו, "המשטחים הגיעו למטוס בליווי אנשי המשמרות והועלו אליו ברמפה המשמשת מטוסי ג'מבו בנמל". אחת ההשערות היא שהמשלוח כלל טילי כתף.

המטוס. חמישה טון של אמצעי לחימה. "מטען קטן יחסית לקודמיו", צילום: Mahan Air

ב-21 באוקטובר הפציצה ישראל (לפי פרסומים זרים), את מסלולי הנחיתה בנמלי התעופה של דמשק וחאלב במטרה לסכל משלוחי נשק נוספים באמצעות מהאן אייר מאיראן. אלא שיום למחרת ההפצצה, המשיכה איראן להטיס את לוחמיה לסוריה - אך הפעם לנמל התעופה בלטקייה, שחלקו הצבאי הוא בעצם בסיס "חמיימים" (שמו של הבסיס).

מטוס איירבאס A310-304 של חברת יאזד אייר טס ללטקיה ב-22 באוקטובר, ולאחר מכן ביצע טיסות גם ב-24, 25, 26 ו-29 בחודש. חיל האוויר והחלל הרוסי מפעיל באופן עצמאי את בסיס חמיימים, ונראה שכעת מספק נמל בטוח עבור משמרות המהפכה, המסייעים לחיזבאללה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר