פרץ לדירה בת"א - בעלת הדירה חשבה שמדובר במחבל

תושב אילת בין 31 שהתגורר בדירת AIRBNB פרץ לדירה אחרת מאותו הבניין • בעלת הדירה חשבה שמדובר במחבל מהחמאס והזעיקה את המשטרה • בחקירה התברר כי מדובר בפורץ סדרתי שכבר היה במעצר על התפרצות לדירה אחרת

פורץ (אילוסטרציה) . צילום: GettyImages (אילוסטרציה)

אחרי הטראומה ביישובי העוטף, תושבת תל אביב חשבה שזה מגיע אליה. צעירה תושבת מרכז תל אביב היתה בטוחה שמחבלים קפצו למרפסת ביתה, אך מהר מאוד התברר כי מדובר בתושב אילת בן 31, שפרץ לדירתה זמן קצר לאחר ששוחרר ממעצר בגין השגת גבול לדירה באותו בניין.

בית המשפט האריך הבוקר (שלישי) את מעצרו בשלושה ימים. אתמול פורסם פוסט ברשתות החברתיות, של צעירה שגרה ברחוב בוגרשוב בתל אביב ובו היא סיפרה על פורץ שקפץ לדירתה: "אתמול בערב צפיתי ב"גיבורים" של נסלי ברדה. תוך כדי סיפורי הזוועות קלטתי בזווית העין דמות יורדת מהמרפסת שמעליי למרפסת שלי. מהר קפצתי מהספה לנעול את הוויטרינה וקראתי לבן דוד שלי שהתארח אצלי במקרה.

ניידת משטרה (אילוסטרציה), צילום: יהושע יוסף

"היינו בטוחים שמדובר במחבל", תיארה הצעירה את שקרה. "שמענו "בום" במרפסת והבנו שהבחור קפץ ונמצא מטר מאיתנו מחוץ לוויטרינה. הסתתרנו מאחורי הקיר וכל אחד תפס צד של חלון ובו זמנית חייגתי למשטרה. בינתיים החשוד ניסה לפתוח את הוויטרינה באמצעות קרש שהיה לו ביד כדי להיכנס אליי לדירה. חשבתי שהמחבלים הגיעו לפה ללב תל אביב. כל התמונות מהקיבוצים רצו לי בראש. ראיתי את הסוף שלי ושל בן דוד שלי. ראיתי את המשפחה שלנו בוכה עלינו. התחננתי בדמעות לשוטר בטלפון שיבוא בעצמו להציל אותנו".

מחבלים, צילום: רויטרס

השוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד, שניסה להסביר שהוא יהודי, אך התברר כי מדובר בערבי ישראלי וכמה שעות קודם לכן הוא היה כבר במעצר בחשד לפריצה, בגין כניסה לדירה אחרת בבניין ולאחר ששוחרר פרץ לדירת הצעירה וברשותו גם נתפסה סכין.

הבוקר הוא הובא לבית המשפט שם אמר נציג המשטרה כי מדובר בחשוד שאתמול פרץ לשתי יחידות דיור סמוכות לחדר אותו שכר, לדבריו, במסגרת AIR BNB. במקרה הראשון הוא נעצר, נחקר, שוחרר מהתחנה ובהמשך היום פרץ לדירה סמוכה אליו.

" החשוד, לדבריו, שומע קולות ובורח כל הזמן והוא מפחד, אז הוא נכנס לדירות אחרות לא דרך הדלת אלא דרך המרפסת. אבקש להיעתר לימי המעצר", אמר נציג המשטרה רנ"ג יוני הירשהורן.

גבר באזיקים (אילוסטרציה), צילום: Kindel Media / Pexels

הסניגורית שלו ציינה המסוכנות היא לא ברף גבוה ואני לא מתרשמת שהופעלה איזושהי אלימות או שהיה מישהו בדירות הללו. הוא מספר שיש קולות שרודפים אחריו והוא באיזשהו התקף. "אני לא סבורה שזה אירוע שמצדיק הותרתו של החשוד במעצר", סיכמה הסניגורית.

השופטת עדי יעקובוביץ, שהאריכה את מעצרו בשלושה ימים, ציינה כי מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו ובנסיבות העניין הוא יועבר החשוד לבדיקה פסיכיאטרית בבית המעצר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר