זירת הרצח ברחובות | צילום: אבי מועלם

חשד לרצח ברחובות: אישה בת 76 אותרה מתה בדירתה עם סימני אלימות; בעלה בן ה-88 נעצר

הגבר התקשר לפנות בוקר למד"א ודיווח שאשתו לא חשה בטוב • צוותים רפואיים שהגיעו לזירה הזעיקו את המשטרה וקבעו את מותה של האישה, שככל הנראה הוכתה למוות • הזוג לא היה מוכר לרווחה • הגבר מכחיש את המיוחס לו • שכנים העידו: "היא סעדה אותו" • מנכ"לית שדולת הנשים קראה לשר בן גביר להעביר חוק האיזוק האלקטרוני

חשד לרצח: אישה בת 76 אותרה לפנות בוקר (רביעי) ללא רוח חיים עם סימני אלימות בדירתה ברחובות. המשטרה עצרה לחקירה את בעלה, גבר בן 88, בחשד לרצח אשתו, שמכחיש את המיוחס לו. 

האירוע החל בשעה 03:11, אז התקשר הגבר למד"א ודיווח שאשתו לא חשה בטוב. צוותי מד"א הוזעקו לזירה ומצאו את האישה ללא רוח חיים עם סימני אלימות, ונאלצו לקבוע את מותה. "כשנכנסו לדירה ראינו את האישה מחוסרת הכרה", סיפרו פארמדיק מד"א ידידיה מאיר וחובש רפואת חירום במד"א אייל טגניה. "ביצענו בדיקות רפואיות אבל היא הייתה ללא סימני חיים, ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה". 

זירת הרצח ברחובות, צילום: אבי מועלם

הצוותים הרפואים הזעיקו לדירה את כוחות המשטרה, שאספו ראיות ועצרו לחקירה את בעלה, בשנות ה-70 לחייו, בחשד למעורבות באירוע. החשד המרכזי הוא שהאישה הוכתה למוות. במשטרה מסרו כי לאחר החקירה ובהתאם לממצאיה, יוחלט האם לבקש להאריך את מעצרו.

מפקד מחוז מרכז, ניצב אבי ביטון, קיים הערכת מצב בזירה ובסיומה הטיל את החקירה על היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב שפלה. לפי המשטרה השכנים בבניין ברחובות לא שמעו צעקות או רעש חריג. כמו כן, הזוג, שלו שני ילדים בשנות ה-40 לחייהם, אינו מוכר לשירותי הרווחה.  

עו"ד עבד עבו עמר, שמייצג את הקשיש החשוד ברצח אשתו מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז מרכז, מסר: "מדובר בקשיש ניצול שואה, בן 88 שאינו בקו הבריאות, ומכחיש את המיוחס לו. מאחר ומדובר באירוע מהבוקר, החקירה עדיין בתחילתה. נבקש להמתין עד קבלת ממצאים מהזירה, שמן הסתם ישפכו אור על הפרשה". 

השכנים של בני הזוג סיפרו כי הם התגוררו בדירה שנים ארוכות. "הם ותיקים פה, גרים בדירה עשרות שנים. הוא ניצול שואה, לא דיבר הרבה. היא הייתה תמיד מאוד אדיבה ונחמדה", סיפרה אחת השכנות. אחרת אמרה כי "בשנים האחרונות הוא לא היה במצב בריאותי טוב והיא טיפלה בו וסעדה אותו. הבנתי שהוא היה בשבועות האחרונים בבית החולים וחזר לדירה לפני כמה ימים". שכן שמתגורר בבניין אמר כי בלילה שמעו רעשים מהדירה וצעקות.

הדס דניאלי ילין, מנכ"לית שדולת הנשים, מסרה: "פתחנו את בוקר החג בחדשות קשות על אישה נוספת שנרצחה על ידי בן זוגה. חדשות שכבר מזמן הפכו לדבר שבשגרה. 9 נשים נרצחו מתחילת השנה - מגמה שהולכת ומחריפה ביחס לשנים קודמות. ולמרות המצב המדאיג, הממשלה עדיין לא עשתה דבר להילחם בתופעה".

חוקר בזירת הרצח ברחובות, צילום: אבי מועלם
זירת הרצח ברחובות, צילום: אבי מועלם
 
זירת הרצח ברחובות, צילום: אבי מועלם

לדבריה, "נשים נרצחות בהיקפים שלא היו כאן בשנים קודמות והם מתעסקים כמעט בהכל מלבד הבטחון האישי שלנו. גם כשעלתה הצעה שיכולה להציל את הנרצחת הבאה - חוק הפיקוח האלקטרוני - הם הפילו את הצעת החוק והפקירו אלפי נשים וילדים שחיים תחת איום תמידי.
השר בן גביר, בקרוב הכנסת תחזור לפעילות, יש לך מחויבות להעביר אותו בשבוע הראשון של מושב הכנסת, אחרת באמת שאין משמעות למצגי השווא של בטחון לאומי. זאת המשמרת שלך, האחריות היא עליך. אם אתה לא מתכוון לשמור על החיים שלנו - שים את המפתחות ותתפטר".

לילי בן עמי, מייסדת ומנכ"לית פורום מיכל סלה, מסרה: "אפשר רק לדמיין את חג הפסח הזוועתי שעבר על האשה שנרצחה היום בתוך ביתה. זה כישלון מדמם ושאלת הברזל היא מה עשינו כדי למנוע אותו? בתקופת החגים יש עליה קבועה במקרי הזוועות והאלימות הכי קשה בתוך הבתים. את המחיר שילמו אמהות וילדים בחייהם, שנרצחו בחג על ידי האדם הכי קרוב. מקרי רצח כאלה שהתפרסמו: אחותי הקטנה מיכל סלה ז"ל - ראש השנה, התינוקת גוני דרור ז"ל בחג הפורים, לצד אחותה ואמא שלה לירון ששרדו רצח, רחל אייזנשטדט ז"ל בחג הסוכות ושירה איסיקוב ששרדה רצח בראש השנה".

לדבריה, "הדפוסים של רצח במשפחה הם קבועים ולכן אפשר לעשות מניעה, ניבוי ולהציל חיים. אני מצפה מראש הממשלה להתבטא בתקשורת וברשתות החברתיות בעקבות הרצח, בדיוק כפי שקורה לאחר טרור ביטחוני. על הממשלה לפנות עכשיו את השולחן ולתת לנו תשובות. יש לקדם חקיקה ולייצר פתרונות להצלת חיים של נשים וילדים בתוך הבית. הרי מה חשוב יותר מבטחון, חירות וחיי אדם?".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו
Load more...