השמעה
מתוך הפורום |

"הסגר הועיל לשוק הנדל"ן"

כך טוענים פעילים ב"פורום הנדל"ן ששודר באתר "ישראל היום" • בניגוד לחששות הראשוניים, מהר מאוד גילו בענף שהישראלים לא מחכים לסוף הקורונה

האם קהילה עירונית היא מודל מתאים להתמודדות עם משבר כמו הקורונה? אסף כהנר, מנכ"ל חטיבת השיווק של חברת הנדל"ן‭ ,Ewave ‬שיתף במודל שפיתחה החברה שלו בדרום תל אביב, הרבה לפני שהקורונה פרצה לחיינו, והתגלה כמתאים מאוד למצב החדש. 

החברה חנכה ממש עם פרוץ המשבר את הבניין ברחוב הקונגרס 9 בדרום העיר, ויצרה מודל מגורים חדש, שמביא לפיתוח מואץ של החלק הזה בעיר, שהיה נחלתן של אוכלוסיות קשות.

מתוך הפורום

הסיפור הזה עלה בדיון בפורום הנדל"ן של  "ישראל היום", ‭ ,MTODAY‬ ששודר אתמול (שלישי) לגולשי האתר של העיתון ופתוח לצפייה. בפורום השתתפו בכירים בתחום. עדי ראובני, סמנכ"ל ייזום ושיווק  אזורים ‭ - Living‬ השכרה לטווח ארוך,  אומר, כי "קרוב ל-%‭30‬ ממשקי הבית בישראל שוכרים דירה.

"המיתוס אומר שישראלים חייבים נכס בבעלות, אבל האמת היא ששיעור משקי הבית המחזיקים דירה די דומה לממוצע במדינות אירופה ובארה"ב. עם זאת, בניגוד לשווקים אחרים בעולם, שבהם יש שוק שכירות ממוסד, ובו אנשים שוכרים דירות מגופים גדולים המתמחים בניהול נכסים - בישראל הרוב המכריע של השוכרים, שוכרים את הדירות מבעלי  דירות פרטיים". לדבריו, לדיור המוסדי לטווח ארוך יש פוטנציאל עצום לשינוי שוק השכירות בישראל.

מתוך הפורום
מתוך הפורום

עדי לביא, סמנכ"לית שיווק וקשרי  אדריכלים ‭MODY‬ התייחסה לפתרונות בעולם העיצוב לבית. לדבריה, "נדרשנו לבצע התאמות להרגלי הצריכה החדשים. בשוק שלנו, הנדל"ן והעיצוב, המגמה לשמחתנו חיובית, והתחום חווה  גידול משמעותי".

מירב בילט, משנה למנכ"ל קבוצת הבנייה אביב, אמרה כי "בתחילת המשבר אנשים בחרו לשבת על הגדר ולא לעשות עסקאות. מהר מאוד הבינו שזו תקופה שאנחנו הולכים להסתגל בה לשגרה חדשה, ומי שרצה לבצע עסקאות - ביצע. הופתענו בעיקר מהביקוש הגדול לדירות יוקרה".

טל ספיבק, מנכ"ל ובעלים FRESH ‬נדל"ן, אמר בפורום כי "ישראל מתנהגת ללא קשר למה שקורה בעולם. הנדל"ן בארץ דוהר, המחירים ומספר העסקאות ממשיכים לעלות. בספטמבר היה השיא בשנה החולפת".

טלי שרון, סמנכ"לית שיווק ומכירות של קבוצת רם אדרת, אמרה בספק בדיחות, כי "בכל פעם שנכנסים לסגר, אני מאוד שמחה. ייחלתי בסגר הראשון, מבחינה מקצועית כמובן, לעוד סגר אחד - וקיבלתי, וכך גם בשני. ואני אגיד את  האמת, אין לי בעיה לעוד אחד. יש משהו בסגר שגורם לאנשים לעצור ולחשוב. הם בבית עם הילדים, והם מבינים שהחלל שהם גרים בו היום, לא תואם את  הצרכים שלהם, אני מתנצלת אם זה מעקצץ למישהו".