בעקבות טענות להטרדה מינית: הצעד של רשת נגד כוכב ווארט

בעקבות הפרסום ב"ישראל היום" כי השדכן יעקב הרוניאן, המשתתף בתכנית הטריד נשים שנמצאות במאגר השידוך שלו - בכוונת הערוץ להוריד כמעט את כל הקטעים בהשתתפותו • מרשת 13 נמסר: "מאמינים בכבוד הדדי גם בין מגזר למגזר וגם בין אדם לאדם"

ווארט. צילום: צילום מסך

יום לפני ערב ההשקה, פורסמו ב"ישראל היום" טענות ראשונות על התנהגות לא נאותה מצידו של אחד משמונת השדכנים המופיעים בפרקי תוכנית השידוכים החרדית ווארט. לאור הטענות, רשת החליטה לצמצם משמעותית וככל שניתן את תפקידו בתכנית.

 

אמש חשפנו ב"ישראל היום" טענות חמורות כי השדכן חרדי בשם יעקב הרוניאן, המלווה את התכנית וורט, תכנית שידוכים חדשה למגזר החרדי שעלתה אמש ברשת, שלח הודעות מטרידות ומשפילות לנשים שנמצאות במאגר נשים שלו ואותן הוא מציע לשידוך לגברים חרדים.

על פי תלונות שפורסמו ב"ישראל היום", הרוניאן דיבר בבוטות לבחורות, העיר להן על מראה גופן, התחיל עם מי שמוצאת חן בעיניו וחילק להן ציונים מאחת עד עשר. לאחת המשודכות, כתב על תמונה שלה ששלחה למאגר: "הרגליים פה סקסיות וזה טוב, עומדות יפה, מחוטבות, מושכות כזה". בהמשך, שאל אותה: "מה התכנונים שלך למחר? לכן אני פה". לאישה שנפגעה מהצעת שידוך מעליבה, ענה: "יקירתי, עם התמונות ששלחת, זה הרמה, אין מה לעשות".

לאישה אחרת אמר בהתייחסות למבנה גופה: "הציון שלך בשוק הוא שמונה. אז יאללה תנחתי לקרקע. תפסיקי לחיות באשליות". בנוסף, פורסמה עדות של אישה הטוענת שלאחר שהזמין אותה "להמשך ראיון" הרוניאן ניסה לנשק אותה בכוח ולגעת בה באופן לא ראוי. בתחקיר ב"ישראל היום" נחשף כי הגיעו לידנו עשרות רבות של הודעות שמתארות את הרוניאן כאדם משפיל, מבזה ומתייחס באופן מגונה לגופן של בחורות חרדיות.

היום, הוחלט ברשת 13 להעלים את הארוניאן מהתוכנית. לאחר הטענות הקשות שעלו, התקבלה החלטה לערוך מחדש את התוכנית ללא השדכן. "יום לפני ערב ההשקה פורסמו טענות ראשונות על התנהגות לא נאותה מצידו של אחד משמונת השדכנים המופיעים בפרקי התכנית", נכתב בתגובם. "לאור הטענות, רשת החליטה לצמצם משמעותית וככל שניתן את תפקידו בתכנית".

הודעות הווטסאפ ששלח השדכן מתוכנית ההיכרויות בערוץ 13, צילום: ללא קרדיט

יעקב הרוניאן מסר אתמול בתגובה ל"ישראל היום": "היה מה שהיה בזמנו עם התבטאויות לא שגרתיות על כל מיני מטרידים למינם, כיום אני לא במקום הזה ומכבד את כולם. העבודה הזאת של השידוכים מספיק קשה ואני תומך ועוזר לכל כך הרבה אנשים ומראה להם את האור. כיום אני לא במקום הזה ומכבד את כולם באשר הם. אני כיום על 70 חתונות ודואג להמון אנשים ומכבד את כולם. מי שלא דיברתי אליו יפה, התנצלתי והתקדמנו הלאה"

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר