בפעם הראשונה על ידי אישה: לאורה ריבלין תככב כשיילוק ב"הסוחר מוונציה"

השחקנית הוותיקה תיכנס לנעלי הדמות האייקונית מהמחזה של וויליאם שייקספיר, שצפוי לעלות בשנה הבאה בתיאטרון הבימה • ריבלין: "פעם רק גברים שיחקו בתפקידי נשים, נחמד שלאחרונה זה מתהפך"

לאורה ריבלין. צילום: דינוזאאורה

ליא קניג עשתה את המלך ליר, יבגניה דודינה עושה את ריצ'ארד השלישי וכעת שחקנית נוספת נכנסת לדמות גברית בתיאטרון: בגרסה בימתית חדשה של "הסוחר מוונציה", המחזה המיתולוגי של וויליאם שייקספיר מ-1598, שצפויה לעלות במחצית הראשונה של שנת 2025 בתיאטרון הבימה, לאורה ריבלין תגלם את שיילוק היהודי – ובכך, זו תהיה הפעם הראשונה בישראל שבה אישה תלוהק לתפקיד.

העיבוד החדש יתרחש בשנת 1934 בברלין, ערב ליל הסכינים הארוכות, ויביא אל מרכז הבמה את החיים הבוהמיינים של אותם הימים בעיר, לצד השנאה ההולכת וגוברת של הגרמנים כלפי יהודים ומיעוטים נרדפים נוספים. את ההפקה תלווה תזמורת חיה, ובשל מורכבותה הבימתית היא תעלה ל-50 הצגות בלבד. על תרגום המחזה אמון דורי פרנס ועל כס הבימוי יישב משה קפטן.

תיאטרון הבימה, צילום: קוקו

לאחר פרסום הידיעה על ליהוקה לתפקיד, מריבלין נמסר: "עם התפרצות פרועה כזו של אנטישמיות בעולם, מרתק איך שייקספיר נגע בנושא – ודווקא במחזה שנכתב כקומדיה, הביא לידי ביטוי את נקודת המבט שלו על היהודי. במחזה שלו הוא מציב ראי על החברה סביב, ומרתק לראות איך נקודת המבט שלו פוגשת את הטירוף שאנחנו חווים כאן היום. אני קצת חוששת להיכנס לנעליו של שיילוק, ויש משהו בזה שפעם רק גברים שיחקו בתפקידי נשים, ונחמד שלאחרונה זה מתהפך".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר