לאחר שחישבה מסלול מחדש: יובל דיין בוחרת בצעד שונה

אירועי 7 באוקטובר שינו לחלוטין את תוכניותיה של הזמרת, אשר תכננה לשחרר אלבום רביעי • בהתאם לרוח התקופה, היא משחררת פרויקט שונה לחלוטין

יהדות דווקא עכשיו. יובל דיין. צילום: טל עבודי

ליובל דיין היה כבר אלבום רביעי מוכן אותו תכננה להוציא בדצמבר, אולם אירועי 7 באוקטובר וכל מה שאירע מאז אותו יום ארור טרפו את הקלפים. בחודש האחרון היא הקליטה אלבום חדש בשם "ניגונים" בהפקת פטריק סבג שיוצא היום.

"ב-7 באוקטובר האדמה של כולנו נשמטה תחת הרגליים. המקום שהיה הכי מוגן ושמור נפרץ בקלות מחרידה והותיר את כולנו משותקים. כשמקומות נפרצים, אוטומטית מתחילה אצלי תנועה לשמור, להגן, לכסות ולהתבונן על השורש, על הנקודה הזו שלא נמחקת לעולם. קודם כל לסגור את הפתח ולחזור לנקודה הכי יציבה שקיימת, והיא עצם היותי יהודייה", אומרת דיין.

יובל דיין בעצרת משפחות החטופים הערב, צילום: קוקו

"ככל שהאנטישמיות הולכת וגוברת בעולם, היהדות שבי מתחזקת. הרצון שלי להגיב כמוזיקאית הכניס אותי לאולפן לשלושה שבועות ביחד עם המפיק המוזיקלי פטריק סבג וליקטנו את שירי היהדות שהכי מדברים לליבי, בתקווה שידברו גם אל שלכם. אני מרגישה שחזית הלחימה שלי היא על הרוח ועל האמונה. על המשותף שבינינו. גאה ומתרגשת להשמיע את הזווית הנשית לניגונים האלה ומאחלת לכולנו להרגיש בבית עם היהדות שלנו ולהתפאר בה. רק ביחד ננצח".

יובל דיין, צילום: אורן בן חקון

דיין גם חוזרת לבמות. היא תופיע ב-14 בפברואר בזאפה ירושלים וב-21 בפברואר בזאפה הרצליה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר