לאחר שעזב את "ילוסטון": קווין קוסטנר סופג מכה קשה

הפצת סרטו החדש של השחקן בוטלה על רקע כישלון הפרק הקודם בסאגה הקולנועית שלו "הורייזון" • זאת לאחר שאיכזב את מעריציו והודיע על פרישתו מסדרת הטלוויזיה המצליחה

קווין קוסטנר ב"הורייזון: סאגה אמריקנית". צילום: יח"צ

האם החלטתו של קווין קוסטנר לעזוב את "ילוסטון" בטונים צורמים לטובת התמקדות בפרויקט הקולנועי החדש והשאפתני שלו, ארבעת מערבוני "הורייזון: סאגה אמריקנית", היתה בדיעבד שגויה? סביר להניח שכן. החלק הראשון בסאגה, אפוס בן למעלה משלוש שעות שעלה לאקרנים בצפון אמריקה ובכמה מדינות נוספות (אך לא בישראל) לפני כשבועיים, נחל כישלון קופתי אדיר.

קווין קוסטנר, צילום: יח"צ

עד כה גרף הסרט הכנסות בינלאומיות זעומות ביחס לפרויקט בסדר גודל שכזה - כ-25 מיליון דולר בלבד לעומת תקציב שנאמד בכ-100 מיליון דולר, וקיבל ביקורות פושרות מאוד. למרות מחמאות מאופקות על ערכי הפקה גבוהים, צילומים מרשימים והרבה רצון טוב מצידו של קוסטנר, נטען כי קווי העלילה המרובים של הסרט מבלבלים מאוד, חלקם אף משעממים, וכי הסרט החדש לא מתקרב לרמתם של "רוקד עם זאבים" ו"שטח פתוח" - שני המערבונים הקודמים שהקולנוען המוערך ביים וכיכב בהם. תוסיפו לזה תלונות על עריכה חפוזה ולא קוהרנטית וסתם חוסר ייחוד, לצד העובדה שמעריצי "ילוסטון" לא טרחו לצאת מהבית בהמוניהם כדי לצפות ב"הורייזון", ותקבלו קונצנזוס שלפיו "הורייזון" היה יכול להצליח הרבה יותר כמיני סדרה טלוויזיונית ולא כסאגה קולנועית. בשתי מילים: פספוס אדיר.

קווין קוסטנר, צילום: אי. פי

אין ספק שזוהי מפלה כואבת במיוחד לקוסטנר, שלא רק מככב ב"הורייזון", אלא גם הפיק, כתב וביים אותו, ובעצם השקיע בפרויקט את כל כולו. אבל זה לא נגמר כאן: הקריסה הקופתית של החלק הראשון אילצה את אולפני האחים וורנר, מפיצי הסרט, לחשב מסלול מחדש לגבי פרקי ההמשך של הסאגה. בצעד תקדימי, דווח אמש (רביעי) כי הפצתו הקולנועית המתוכננת של החלק שני, שיועדה ל-16 באוגוסט, בוטלה, ונכון לעכשיו לא שובץ לסרט מועד השקה אחר. מעבר לכך, לא מן הנמנע כי הסרט השני, שצולם במקביל לראשון, יושק ישירות בסטרימינג וידלג על הפצה קולנועית, אולם פרטים אלה טרם התבהרו והאולפנים שומרים כרגע על עמימות בהקשר הזה. במקביל מסרו באולפני ניו ליין סינמה (חברה בת של וורנר), כי החלק הראשון יהיה זמין לצפייה ביתית כבר בשבועות הקרובים. 

קווין קוסטנר ב"ילוסטון", צילום: Paramount Network

ומה יעלה בגורל שני החלקים הנותרים של "הורייזון"? שאלה טובה. קוסטנר כבר התחיל לצלם את הסרט השלישי ומתכנן לסיים אותו בחודשים הקרובים, וצוות השחקנים כבר קיבל לידיו את תסריט החלק הרביעי. אחת האפשרויות שעומדות על הפרק היא צמצום הסאגה ואיחוד שני החלקים האחרונים לסרט אחד, אבל הכל עוד פתוח ולא רשמי. בכל מקרה, לא נתפלא אם מפיקי "ילוסטון" די שמחים לאיד מההתפתחויות האחרונות. לא נעים בכלל.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר