גיבורות מלחמה: פסטיבל לסרטי נשים עם אורחת מיוחדת

אירוע הקולנוע בירושלים חוזר בשנתו הרביעית ויתקיים בתאריכים 25-28 בדצמבר במתכונת היברידית • לצד הקרנות ואירועים שיתקיימו בסינמטק ירושלים ובלוקיישנים נוספים ברחבי העיר, יוצעו מבחר סרטים שיהיו זמינים לצפייה דרך אתר הפסטיבל

"צו ההרחקה". צילום: יח"צ

בשבועות האחרונים אנחנו שומעים על גבורה, תעוזה ואומץ של נשים בעורף ובחזית - לוחמות ואזרחיות שהופכות לסמל ומקור להשראה. כעת מגיע גם הקולנוע ומאיר את הזרקור שלו על סרטי נשים; סרטים של נשים יוצרות העוסקים בתכנים שלא תמיד מגיעים למסך.

זה יקרה במסגרת פסטיבל לסרטי נשים בירושלים שחוזר בשנתו הרביעית ויתקיים בתאריכים 25-28 בדצמבר במתכונת היברידית; לצד הקרנות ואירועים שיתקיימו בסינמטק ירושלים ובלוקיישנים נוספים ברחבי העיר, יוצעו מבחר סרטים שיהיו זמינים לצפייה ללא תשלום דרך אתר הפסטיבל.

"עד שתחזור", צילום: עידן ששון

כפסטיבל חברתי, גם השנה יתקיימו אירועים ללא תשלום בשכונות שונות בעיר, במסגרתו גם פרויקט הקרנות במקלטים לנשים נפגעות אלימות שבעקבות המלחמה מצבן הורע במיוחד. "ליבנו עם החטופים והנעדרים. החלטנו לקיים את הפסטיבל מתוך אמונה שכולנו זקוקים לעורף חזק ומתוך רצון לחזק את היוצרות ולהציע נחמה והפוגה תרבותית", אומרות ליהי סבג ושירה מישר, מנהלות הפסטיבל. "מתחילת המלחמה, הפסטיבל קיים עשרות הקרנות במלונות למפונים בירושלים ובים המלח וימשיך לקיים אותן גם במהלכו".

"הילה", צילום: יואב קוש

את הפסטיבל יפתח הסרט "אלף ואחד", סרט הביכורים של איי.וי. רוקוול שזכה בפרס הגדול בפסטיבל סאנדנס האחרון ועוקב אחר אישה שחורה מהארלם (בגילומה של השחקנית והזמרת טיאנה טיילור) שחוטפת את בנה משירותי הרווחה ומתחילה לגדל אותו לבדה. עוד בפסטיבל: מחווה לבמאית, התסריטאית והשחקנית מיכל בת אדם, יקירת הפסטיבל, בנוכחותה ובנוכחות שחקני סרטה החדש, "הילה", שיוקרן בבכורה.

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר