לשתות כדי לשכוח את המחיר: היין שלכם עומד להיות יקר יותר

מגמת העלייה ביוקר המחיה נמשכת • כמה מהיקבים המובילים בישראל הודיעו על העלאת מחירים • אז כמה יעלה הדרינק הבא שלכם?

כוסות יין. צילום: Getty Images

מגמת העלייה ביוקר המחיה בישראל נמשכת - וכעת, אחרי התייקרות במוצרי צריכה רבים, גם מחירי מוצרי האלכוהול מזנקים.

בינואר 2024 הודיעה חברת "טמפו" על עליית מחירים במוצרי משקאות אלכוהוליים בשיעור של 3%-10%. כעת, גם כמה מהיינות של "יקב רמת הגולן", "יקב רקנאטי" ו"יקב הרי גליל" מתייקרים.

ל"ישראל היום" נודע כי רקנאטי העלו את מחירי חלק מהמוצרים שלהם ב-2%-3%, יקבי רמת הגולן בשיעור ממוצע של כ-3% והרי גליל בשיעור של כמעט 5%.

יש לציין כי לא מדובר בעלייה גורפת של כל מוצרי החברות, כי אם בעלייה במחירים של מוצרים מסוימים.

מרקנאטי נמסר בתגובה: "מחיריהם של רוב יינות יקב רקנאטי נשארו ללא שינוי, למעט מספר קטן של יינות שמחיריהם הותאמו לעליית מחירי חומרי הגלם, וגם זה בשיעור של 2%-3%".  

מיקב רמת הגולן נמסר בתגובה: "יקב רמת הגולן עדכן מחיר למספר מוצרים בממוצע של כ-3% בלבד מתוך הבנת שוק הצרכן, למרות עליית המחירים בכל חומרי הגלם - בקבוקים, קפסולות ועוד".

מיקב הרי גליל נמסר בתגובה: "יקב הרי גליל ממוקם בגליל העליון, בקיבוץ יראון, ונמצא 700 מטר מגבול לבנון. היקב ועובדיו מפונים בימים אלה על ידי הצבא ולמרות זאת אנו ממשיכים לייצר יין ולטפל בכרמים תחת סכנה. היקב מייצר 30 יינות שונים. בינואר הורדנו את המחיר לשניים מיינות היקב בכ-6% ורוב יינות היקב נשארו ללא שינוי. היקב העלה מחיר בשיעור של פחות מ-5% בלבד לחמישה יינות בלבד".

כוס יין אדום, צילום: איי.אף.פי

וודקה, משקאות אנרגיה ומים

כאמור, טמפו הודיעה בחודש ינואר על עליית מחירים במוצרי האלכוהול בשיעור של 3%-10%. המוצרים שעומדים להתייקר בתחילת מרץ הם: מותג הוודקה השבדית אבסולוט עם עלייה של  8% עלייה במחיר, וודקה בלוגה עם עלייה של 9.5%, וודקה ואן גוך עם עלייה של 3%, בקארדי בריזר עם עלייה של 8%, משקה האנרגיה XL עם עלייה של 3.5%, מים של סן פלגרינו עם עלייה של 3.5%.

מחברת טמפו משקאות נמסר בעקבות העלאת המחירים: ״בעקבות התייקרות מצד הספקים ועליות בשערי המטבעות הזרים, אנו נאלצים לבצע עדכון מחירים בחלק ממוצרי החברה״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר