להב 433 תחקור את פרשת הסוהרת בכלא צלמון | ישראל היום

להב 433 תחקור את פרשת הסוהרת בכלא צלמון

היחידה לחקירת שוטרים וסוהרים תפתח בבדיקת האירוע שבו נבדק החשד כי סוהרת קיימה יחסים עם אסירים • עם קבלת הממצאים ייחקרו הנסיבות
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • האירוע יעבור לחקירת המשטרה
    האירוע יעבור לחקירת המשטרה
    צילום: 
    משה שי - ארכיון
פרסום ראשון: היחידה לחקירת שוטרים וסוהרים החליטה לפתוח בחקירה על האירוע בו נבדק החשד לפו סוהרת בכלא צלמון קיימה יחסים עם אסירים פליליים, למרות שלפי הדיווח הראשוני היא כביכול ננעלה בתא בעת שסיפקה לאחד מהם טיפול רפואי. 
עם היוודע האירוע, החליטו מפקדי הכלא לפתוח בתחקור ומינו את סגן מפקד המחוז לקצין בודק. היום הוא הגיש את ממצאיו לממלא מקום ניצב השב"ס אשר החליט להעביר את האירוע לחקירה של להב 433. בנוסף, בשלב זה הוחלט על הוצאת קצין המודיעין של בית הסוהר לחופשה כפויה עד לבירור העובדות.
תגובת עו"ד אייל בסרגליק המייצג את האסירים: "הכתבה שפורסמה מטעה בצורה קשה ומנותקת מהמציאות בכל הקשור למרשיי. מרשי נזקק לטיפול רפואי וקרא קריאה לבקש את אותו טיפול רפואי, טיפול שאכן קיבל על ידי הגורמים המוסמכים. שב"ס ולו לרגע לא חשב ולא חושב שיש דבר שלא היה בסדר או לא תקין מצד מרשיי, וכל תחקיר ככל שנערך על ידי שב"ס, לא טען לרגע שבוצע דבר כלשהוא שאינו כשורה מצד מרשיי. למיותר לציין כי כל הרמיזות אודות פעילותה של הסוהרת, ובהקשר גם לגורמים אחרים, אין להם כל קשר למרשיי ויש להצר על כך כי בחרתם לערב את מרשיי בכתבה זו".
כפי שדווח לראשונה ב"וואלה! ניוז" בתחילת השבוע, סוהרת המשרתת בכלא צלמון ננעלה במהלך סוף השבוע בתא ביחד עם שני אסירים פליליים במשך כשעה לאחר שדלת התא ננעלה מאחוריה.
בשבת, סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, דיווח אחד האסירים כי הוא אינו חש בטוב. הסוהרת מיהרה אל תאו - בלי שהיו עליה מפתחות של התא ומכשיר הקשר. בשלב מסוים, דלת התא נטרקה וננעלה מאחוריה. לפי גורמים בשב"ס, לאחר שהסוהרת לא ענתה למכשיר הקשר, כעבור שעה איתרו אותה יתר הסוהרים ופתחו את התא שבו שהתה. לפי אותם גורמים, "בזמן הזה היא טיפלה באסיר שלא הרגיש טוב".
משב"ס נמסר: "סוהרת הגיבה במהירות לקריאות עזרה מאחד האגפים, לקראת השעה 04:30, מתא שבו שוהים שני אסירים שאחד מהם בעל רקע רפואי קרדיולוגי. הסוהרת רצה לתא וזיהתה אסיר מחוסר הכרה - ומיד החלה בביצוע פעולות לבדיקת מצבו. האסיר אט-אט החל להתאושש ולחזור לעצמו. במהלך הסיוע לאסיר, הבחינה הסוהרת כי דלת התא נטרקה אחריה ומכשיר הקשר הושאר בעמדת הזקיף. צוות סוהרים נשלח לאגף לאחר שהסוהרת לא ענתה לבדיקת קשר ופתח את התא. לצד התגובה המהירה של הסוהרת לסייע לאסיר, האירוע תוחקר על ידי מפקד הכלא לצורך הפקת לקחים וחידוד נהלים".
 
 

outbrain-article-desktop-side