בכירים בליכוד: "ממשלת שינוי לא ירדה מהפרק, סער ובנט במגעים"

במפלגה תקפו את ראשי ימינה ותקווה חדשה: "מדברים ימין - והולכים לממשלה שבנויה על המשותפת" • לדבריהם, "כל השמאל רתום באיך למנוע ממשלת ימין"

הח"כים גדעון סער, יאיר לפיד ונפתלי בנט, צילום: ליאור מזרחי, פיני סילוק, אורן בן חקון ודודי ועקנין

בליכוד לא מאמינים להודעתו של נפתלי בנט שלפיה הוריד את הקמת ממשלת השינוי מהפרק ותוקפים את בנט וסער בטענה כי הם מתכוונים להקים ממשלה שתישען על הרשימה המשותפת.

בכירים בליכוד אומרים ל"ישראל היום" כי "סער ובנט מדברים ימין אבל הולכים לשמאל. הם מנהלים שיחות על זה וחושבים איך להקים ממשלה כזאת, זאת אפשרות שנפתחה מחדש. ושלא יהיה ספק - זו ממשלה שתלויה ברשימה המשותפת".

רה"מ בנימין נתניהו, הדס פרוש, פלאש 90

לדבריהם, "איך הם מעזים לדבר על ממשלה שנשענת על המשותפת אחרי מה שקרה בעזה, הם ילכו עם המשותפת? אחרי הפרעות מצד ערביי ישראל הם ילכו עם המשותפת? אחרי שביידן מדבר על הקמת מדינה פלשתינית. הם ילכו עם המשותפת? לתת את יו"ש לחמאס. זה ממשלת שינוי".

"ההודעה של בנט הייתה פייק. הם מנהלים שיחות להקמת ממשלת שינוי. כל השמאל רתום עכשיו באיך למנוע ממשלת ימין".

גורמים בימינה הגיבו על הטענות ואומרים: "ממשלת השינוי ירדה מהפרק".

הפגנה בכיכר

בתוך כך, יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה אתמול בהפגנה בכיכר הבימה: "בנט, סער וגנץ - אל תיתנו שהמסר מהימים האחרונים יהיה לפחד מערבים ולחבק את בן גביר. צריך להקים ממשלה אחרת".

תמר זנדברג, אורן בן חקון

לדבריה "הימים האחרונים הראו לנו איך יכולים להיראות החיים בארץ הזו - חלום בלהות. אנחנו לא רוצים להפוך את שעון החול ולחכות למלחמה הבאה, אלא לשנות כיוון לשלום. לחיות ביחד בשותפות אמת, ולא בשנאה ובפחד. זה לא מקרה שהאלימות הזו התפרצה דווקא כשהרגשנו שיהודים וערבים יכולים לשתף פעולה גם בפוליטיקה, כי היו מי שרצו להרוס את החזון הזה".

"אבל אנחנו אומרים להם: די! גם עכשיו אפשר וצריך להקים ממשלה אחרת, שלא תסית ותפריד בין יהודים וערבים, אלא שתחליף את האווירה הרעילה. אני קוראת מכאן לבנט, סער וגנץ - אל תתנו שהמסר מהימים האחרונים יהיה להפנות עורף לשותפות יהודית־ערבית ולקדם גזענות וכהניזם, לפחד מערבים ולחבק את בן גביר. זה יהיה ההפסד שלנו. הניצחון יהיה ממשלה שתסמן את הדרך לחיים משותפים", סיכמה.

כדאי להכירi