שב"כ מכניס את עצמו למאבק על אופי הממשלה

ראש הארגון ארגמן מעולם לא הוציא גינוי נגד ההסתה הקשה ביותר של מנהיגי ערביי ישראל • הוא גם לא הוציא הודעת גינוי נגד ההסתה הפרועה של אנשי שמאל ברשת • דעה

נדב ארגמן ראש השב"כ, צילום: אורן בן חקון

הוויכוח שניטש כיום הוא למעשה סביב אופי הממשלה שייתכן ותושבע בשבוע הבא.

לפי נפתלי בנט, יאיר לפיד וחברי מפלגת התקשורת, עתידה לקום ממשלת אחדות. אליבא דצד השני - אנשי ימין - עומדת לקום ממשלת שמאל שמוכנה להקריב את הציונות כדי להשיג את המטרה הנשגבת של גירוש ראש הממשלה נתניהו מבלפור.

הדרך הטובה ביותר לגלות את האמת, היא לקרוא את ההסכמים הקואליציוניים. אלא שלפיד ובנט מסרבים לחשוף את ההסכמים הללו לפני שהממשלה תושבע.

ביום שישי האחרון, העיתונאי שרון גל חשף שמפלגת רע"מ פרסמה לציבור בוחריה את תוכן ההסכם שנציגיה השיגו מבנט ולפיד. לפי ההודעות של רע"מ, ממשלת לפיד־בנט הסכימה הלכה למעשה לוותר על אכיפת חוקי תכנון ובנייה בקרב המגזר הערבי ולהעניק אוטונומיה מעשית לבדואים בנגב, תוך תיקון חוק קמיניץ וריקונו מתוכן. במילים אחרות, רע"מ טוענת שאנשי ימין צודקים.
מן הסתם, הסירוב של לפיד ובנט לפרסם את ההסכם שלהם עם רע"מ, גם מונע את בדיקת אמינות הגרסה של רע"מ וגם מעניק לה אמינות.

לצד הסתרת ההסכמים, יש גם את הניסיון לסתום פיות כדי למנוע שיח ביקורתי על הממשלה.

את הודעת ראש השב"כ ארגמן, שלפיה יש לפעול לעצירת "השיח המסית שעלול להגיע לכדי פגיעה בנפש", אי אפשר לראות אלא כפעולה גסה של ראש השב"כ להשתיק את הצד המתנגד לממשלה המוקמת.

זאת משום שאותו ארגמן מעולם לא הוציא הודעת גינוי נגד ההסתה הקשה ביותר של מנהיגי ערביי ישראל נגד מדינת ישראל. הוא לא טען שהדה־לגיטימציה שהם עורכים לקיום המדינה עלולה להוביל לפרעות ביום מן הימים.

ארגמן גם לא הוציא הודעת גינוי נגד ההסתה הפרועה של אנשי שמאל ברשת וברחוב, נגד משפחת נתניהו ותומכיהם, אבל כשבוע לפני המועד המתוכנן של השבעת הממשלה, הוא החליט שהגיעה העת להיכנס לוויכוח ציבורי ולהאשים חצי עם בנטיות יגאל־עמיריות.

אילו ממשלת לפיד־בנט היתה ממשלת אחדות, טוויטר ופייסבוק לא היו חוסמים את יאיר נתניהו ויותם זמרי או מונעים פרסום קיום הפגנה מתוכננת מחוץ לביתו של ח"כ ניר אורבך. לא היתה לח"כ איילת שקד סיבה לנעול את אורבך בחדר או למנוע גישה אליו של מתגדי מהלכי לפיד־בנט.

אילו היתה זאת ממשלת אחדות, אפשר היה לצפות שהכל יהיה על השולחן והמוני העם היו דוהרים להצטרף ולתמוך במיזם הציוני המרפא הגדול.

ארגמן מעולם לא הוציא גינוי נגד ההסתה הקשה ביותר של מנהיגי ערביי ישראל. הוא גם לא הוציא הודעת גינוי נגד ההסתה הפרועה של אנשי שמאל ברשת

כדאי להכירi