מסתמן: המלצה של ה-FDA לגבי חיסון פייזר לגילי 12 עד 15 תתקבל בישראל

חבר הוועדה המייעצת לחיסונים הסביר כי אחת הדילמות תהיה אם לחסן את בני הנוער דרך קופות החולים או במסגרות החינוכיות • הדגיש: חשוב להיערך מבחינה הסברתית כדי להתמודד מול מתנגדי החיסונים • דיווח: החיסון צפוי להיות מאושר בארה"ב בשבוע הבא

חיסונים בבתי ספר, צילום: דודו גרינשפן

"הנהלת משרד הבריאות תלמד את האישור לשעת חירום של ה-FDA ותוודא אם יש או אין סייגים", כך העריך היום (שלישי) ד"ר דורון דושניצקי, מומחה לרפואת ילדים מחטיבת הרפואה בקופת חולים לאומית וחבר הוועדה המייעצת לחיסוני הקורונה במשרד הבריאות. זאת בעקבות הדיווח כי הארגון צפוי לאשר את השימוש בחיסונים נגד קורונה על בני נוער בגילי 12 עד 15.

"בהתאם לכך הדברים יועברו ויוצגו לצוות לטיפול במגפות ולוועדה המייעצת לחיסונים. שם יתנהל דיון ותתקבל ההחלטה אם לאשר את החיסון בישראל", ציין חבר הוועדה המייעצת.

"אני יכול לשער שתהיה תמיכה בהמלצה", הוסיף ד"ר דושניצקי, "אחת ההחלטות התפעוליות שנדרש להם תהיה: האם לחסן במסגרות החינוך או דרך הקופות, כשיש יתרונות לכאן ולכאן. מערכות המחשוב של הקופות ערוכות בהרמת מתג להוסיף מועמדות לחיסון לאוכלוסייה זו".

לדברי ד"ר דושניצקי, יש חשיבות להיערך מבחינת הסברה יסודית לרופאי הילדים והמשפחה כדי להתמודד עם יוזמות של מתנגדי חיסונים. "קולם של איגודי רפואת הילדים חשוב מאוד כדי לשכנע את הציבור. אני מעריך שתוך כשלושה שבועות פלוס מינוס מהחלטת ה-FDA ניתן לצפות להתחלת המבצע".

פרופ' צחי גרוסמן, יו"ר האיגוד לרפואת ילדים, הסביר כי "האיגוד ממתין לתוצאות הדיון ב-FDA על אודות חיסון מתבגרים בגילי 12-15 שנים. אם יינתן אישור, ייערך דיון בהנהגת משרד הבריאות על הצעדים הבאים לחיסון המתבגרים בגילי 12-15 בישראל".

במהלך הלילה פורסם ב"ניו יורק טיימס" כי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) צפוי לאשר בתחילת שבוע הבא את השימוש בחיסונים של החברות פייזר וביונטק נגד נגיף הקורונה על בני נוער בגילי 15-12.

לפי הדיווח, אם יתקבל האישור המיוחל לשימוש בחיסון על בני נוער בני 12 עד 15, ככל הנראה צוות יעוץ החיסונים של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן ייפגש למחרת לבדיקת נתוני הניסוי הקליני ולצורך המלצות לשימוש בחיסון בקרב מתבגרים.

כדאי להכירi