כסף זה לא הכל: השכר – לא הפרמטר החשוב ביותר לעובד

בשנת הקורונה השתנה סדר העדיפויות של מחפשי העבודה • החברות המובילות ברמת שביעות הרצון של עובדיהן: מיקרוסופט וביטוח ישיר • "מי שלא יצא לחל"ת – העיד על תחושת ביטחון במקום עבודתו"

תמונת אילוסטרציה, צילום: GettyImages

מיקרוסופט ממשיכה גם השנה להוביל את דירוג 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן, כך עולה מהדירוג השנתי של CofaceBdi ומגזין TheMarker לשנת 2021. 

למקום השני הגיעה חברת ביטוח ישיר, שעלתה מהמקום השלישי בדירוג של שנה שעברה, ולמקום השלישי הגיעה התעשייה האווירית לישראל, שהייתה במקום השני בדירוג הקודם.

הדירוג, שמבוסס על סקר שנערך בקרב חברות בענפי המשק הישראלי ונעשה בשיאה של מגפת הקורונה (חודשים מרץ עד דצמבר 2020), מציג כמה שינויים משמעותיים בעשירייה הפותחת: חברת החשמל ובנק הפועלים, שנעדרו מהעשירייה הראשונה בדירוג 2020 - חזרו אליה השנה ותפסו את המקום ה-8 וה-9 בהתאמה.

מיקרוסופט. במקום הראשון בשביעות רצון העובדים, צילום: רויטרס

מבין החברות שהתברגו השנה לעשירייה הראשונה ישנן שש חברות מענף ההייטק, שתי חברות מענף הפיננסים, חברה אחת מענף התעשייה וחברה אחת מענף התשתיות.

מחפשים יציבות תעסוקתית

בשנים האחרונות - טרום תקופת קורונה - שני המדדים החשובים ביותר לעובד הישראלי היו יחסי עבודה ותנאי שכר. השנה, שנת משבר הקורונה נרשם שינוי משמעותי בחלק מסדרי העדיפויות של העובד: משתנה היציבות התעסוקתית, שבשנתיים האחרונות דורג במקום השישי, קפץ למקום השלישי, בעוד שמשתנה תנאי השכר, שכיכב במקום השני בשנים האחרונות - ירד למקום הרביעי.

במקום הראשון: יחסי עבודה

שינוי חשוב נוסף נרשם במשתנה ניהול ממונה ישיר, אשר עלה למקום השני, ומדגיש את הצורך שהיה לעובד בתקופת קורונה בקשר ישיר ורציף עם הממונה עליו.

יחסי העבודה ממשיך לשמור על המקום הראשון גם השנה במסגרת המשתנים שחשובים לעובד בבחירת מקום עבודה, על אף שנת הקורונה, בה מרבית העובדים במשק הישראלי נאלצו לעבוד מהבית. 

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת המידע העסקי CofaceBdi: "אנחנו עם סתגלן. הסתגלנו למסכות, לסגר, להגבלות חברתיות ומשפחתיות, להיעדר תנועה בכבישים. ראינו את אלמנט הסתגלנות גם בתגובות העובדים והמעסיקים לאורך שנת הקורונה, או יותר נכון בהבדל בין מועד ההתפרצות – שלווה בתחושת כאוס וסוף העולם, לבין המשך חודשי הקורונה.

"בזמן פרוץ המגפה, 72% ממנהלי משאבי אנוש העריכו כי מה שהכי חשוב לעובדים האו שיהיה להם מקום עבודה לחזור אליו. זאת לעומת רק 42% עם היציאה מהמגפה והחזרה לשגרה. התנהלות חברות ומעסיקים רבים במשק בתקופת המשבר קיבלה ציון גבוה מהעובדים, מרביתם העידו שרמת הביטחון שלהם בחברה עלתה. עם זאת, הכרחי לציין כי הניתוח שלנו מבוסס על סקר בקרב המועסקים בלבד. סביר להניח שלו היה נערך בקרב המפוטרים או בקרב אלו שבחל"ת - היינו מקבלים תשובות אחרות. בהקשר זה יש לזכור כי הדירוג מבוסס על סקרי עובדים בחברות המובילות והיציבות במשק, אשר טובת העובד לנגד עיניהן והן משקיעות רבות במשאב החשוב ביותר לכל חברה – ההון האנושי".

כדאי להכירi