שקד: "אם לא נצליח להרכיב ממשלת ימין, ננסה לצרף את סמוטריץ' לגוש השינוי" | ישראל היום

שקד: "אם לא נצליח להרכיב ממשלת ימין, ננסה לצרף את סמוטריץ' לגוש השינוי"

בהקלטות שפורסמו בחדשות 12, נשמעת חברת הכנסת מביעה את דעתה על המגעים הקואליציוניים: "מנסים להימנע מממשלת שינוי" • על גדעון סער: "בליכוד הסכימו לכסות לו את החובות"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • איילת שקד // צילום: אורן בן חקון
    איילת שקד
    צילום: 
    אורן בן חקון
הקלטות איילת שקד: במהדורה המרכזית של חדשות 12 פרסמו הערב (שני) הקלטות של חברת הכנסת איילת שקד (ימינה), שבהן היא נשמעת מביעה את דעתה על המגעים הקואליציוניים, הניסיונות להקים ממשלת ימין, ואף מבקרת בחריפות את רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו שרה.
על הטלת המנדט אמרה שקד: "אם המנדט יהיה בידיים של בנט, הוא צריך לומר לנתניהו שאין סיבה לשבור את הימין. נעשה קמפיין: בנט ראשון ברוטציה לשנה וחצי, נניח, ואחר כך ביבי עוד שנתיים וחצי, זה הכי טוב לכולם. אם נפתלי יקבל את המנדט מהימין, הוא לא ילך עם השמאל כשהמנדט אצלו ביד מהימין. זה לא יקרה".
על המגעים לממשלת שינוי: "אנחנו באמת מנסים להימנע מזה. אבל אם לא היינו מתקדמים בערוץ הזה, אז נתניהו לא היה מוותר, אם הוא לא היה יודע שיש לנו ממשלה בצד השני, אז הוא לא היה עושה את הוויתור".
"אם נפתלי יקבל את המנדט מהימין - הוא לא ילך עם השמאל" // צילום: אורן בן חקון
"הוא רואה את המציאות, ובגלל שיש לבנט ממשלה חלופית, אז הוא היה מוכן לתת לו שנה וחצי. אחרת זה לא היה קורה. הוא היה לוקח אותנו לעוד בחירות. פה המהלך של בנט היה הצלה. אנחנו משלמים על זה מחיר כבד בבייס שלנו, אבל אני מקווה שאם נצליח להקים ממשלה, אז נוכל להסביר את זה".
בהתייחסה להקמת ממשלה עם יאיר לפיד אמרה: "אם המנדט יינתן לבנט, ולא נצליח להרכיב ממשלת ימין בגלל שגדעון וגנץ יתבצרו, אנחנו לא מוכנים ללכת לבחירות, אז נלך לאופציה עם השמאל, וננסה לשכנע את בצלאל סמוטריץ' לבוא איתנו, כדי שלא נצטרך לקחת את רע"מ".
"ננסה לקחת את סמוטריץ' איתנו" // צילום: אורן בן חקון
על יו"ר תקווה חדשה גדעון סער: "בליכוד הסכימו לכסות לו את החובות. אני לא יודעת איך זה אפשרי, אבל ממש לחצו עליו גם בעניין הזה. אני ישבתי איתו שעות, כמעט יום כן יום לא. קודם כול הוא צודק, נתניהו צריך ללכת. אמרתי לו, 'יש מתווה שנתניהו גם לא יהיה שנה וגם נקצוב לו כהונה. זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו. אז תבלע עוד קדנציה'. גדעון ואיווט ממש חושבים שנתניהו סכנה למדינת ישראל. הם משוכנעים בזה. אנחנו לא חושבים ככה".
על ראש הממשלה נתניהו ורעייתו: "בגלל המשפט שלו הוא ילך עוד יותר ימינה. זה נכון שכל מה שאכפת לו עכשיו זה רק המשפט. חד משמעית לא אכפת לו מכלום. זה נכון שהוא צריך ללכת. אבל אמרתי לגדעון סער, יש מדינה. אז מה עכשיו, תעשה קואליציה מופרכת כזאת, עם האלה והאלה, בגלל שהוא צריך ללכת? הוא קיבל 30 מנדטים".
"הוא מפחד ללכת להליך של חנינה ועסקת טיעון, כי הוא מפחד שבסוף הוא יצטרך להודות באשמה. הוא הרי אדם מאוד פרנואיד, אז הוא מפחד מזה. ולנשיאות, הוא רוצה להמשיך להישאר בשלטון. יש לו תאוות שלטון וכוח, הוא ואשתו. זה כמו הרודנים. כמו דיקטטורים, הם לא מוכנים לזוז. לנו אין את זה".
 
 

outbrain-article-desktop-side