שילון תוקף: "ממשיכים עם המריחות" | ישראל היום

שילון תוקף: "ממשיכים עם המריחות"

מי שמוביל את רפורמת נכי צה"ל, צייץ לאחר שהתבטל דיון ממשלה בנושא: "הפצועים פחות חשובים מפוליטיקה" • גנץ: "רה"מ ושר האוצר חזרו בהם"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • זיו שילון: "כנראה שפצועי צה"ל פחות חשובים מפוליטיקה"
    זיו שילון: "כנראה שפצועי צה"ל פחות חשובים מפוליטיקה"
    צילום: 
    גדעון מרקוביץ'
"ממשיכים עם המריחות": נכה צה"ל זיו שילון, שנבחר להוביל את רפורמת "נפש אחת" לשינוי בטיפול ובשיקום של נכי צה"ל, תקף בציוץ בטוויטר את טיפול הממשלה בנושא, לאחר שבוטל דיון במסגרת ישיבת הממשלה בנוגע לרפורמה. 
בציוץ שפרסם כתב: "לצערי לא ניתן לממש כרגע את רפורמת ״נפש אחת״. הנושא לא עולה כרגע בישיבת ממשלה והמריחות ממשיכות. כנראה שפצועי צה״ל והלוחמים ששמרו בגופם על המדינה הזו פחות חשובים מפוליטיקה. כנראה שהבטחות במדינה לא נועדו להתקיים וכנראה שאגף שהוזנח במשך 15 שנה לא יזכה למזור".  
שר הביטחון ורה"מ החליפי בני גנץ תקף את רה"מ נתניהו ושר האוצר וטען כי הם ממסמסים את הדיון בנושא. בהודעה שיצאה מטעם משרד הביטחון נמסר: "משרד הביטחון העביר היום למזכירות הממשלה, את הצעת ההחלטה לאישור רפורמת "נפש אחת", לאחר סיכום עם ארגון נכי צה"ל. לצערנו הרב ראש הממשלה ושר האוצר חזרו בהם מהסיכומים עם ארגון נכי צה"ל ומסרבים להעלות את הצעת ההחלטה היום לדיון בממשלה. לאורך השבועות האחרונים קיימו במשרד הביטחון שיח עם משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד המשפטים. הצעת ההחלטה מוכנה והועברה למזכירות הממשלה בתיאום עם ארגון נכי צה"ל, ומצריכה מקור של 350 מיליון ₪ באופן מיידי". 
עוד נכתב: "לא ניתן לאשר את ההצעה ללא מתן מקור תקציבי מהאוצר, ולכן הנושא תלוי במשרד האוצר ובמשרד ראש הממשלה. שר הביטחון גנץ קורא לראש הממשלה ולשר האוצר לאפשר את העלאת הרפורמה לממשלה כפי שהתחייב ראש הממשלה בקולו, עוד היום.שר הביטחון ומשרד הביטחון ימשיכו להיאבק עם ארגון נכי צה"ל עד העלאת הרפורמה, אישורה ומימושה, למען נכי צה"ל שהקריבו את גופם ונפשם עבור מדינת ישראל". 
גם בארגון נכי צה"ל תקפו את ההחלטה שלא לדון ברפורמה בישיבת הממשלה. בהודעה שמסר יו"ר ארגון נכי צה"ל, עידן קלימן, נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ, רפורמת 'נפש אחת' חייבת לעבור בדיוק על פי המתווה שארגון נכי צה"ל אישר ולא נקבל אף שינוי. במידה והרפורמה לא תעבור היום! נכי צה''ל יחזרו לרחובות וידרשו את שמגיע להם- טיפול, יחס מכבד ועמידה בהסכמים. סיכנו את חיינו והקרבנו את הכל למען המדינה, הגיע הזמן שמדינה תדאג לנו". 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

outbrain-article-desktop-side