המגזר הערבי נרתם למען נפגעי האסון במירון | ישראל היום

המגזר הערבי נרתם למען נפגעי האסון במירון

ביישובים רבים מהמגזר הערבי, בהם טמרה ובית ג'אן, הגישו משעות הבוקר המוקדמות סיוע לחוזרים ממירון: "סולידריות מרגשת באסון הכבד"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • נקודת סיוע שנפתחה בטמרה לנפגעי האסון // צילום: עמותת "ביחד ערבים זה לזה"
    נקודת סיוע שנפתחה בטמרה לנפגעי האסון
    צילום: 
    עמותת "ביחד ערבים זה לזה"
התגייסות אזרחית: בעקבות האסון הכבד בהילולה במירון הלילה (בין חמישי לשישי) שבו נהרגו לפחות 45 בני אדם ו-150 נפצעו, נוצרו עומסי תנועה גדולים בדרכים בגליל. על רקע זה, עיריית טמרה הקימה תחנת התרעננות ליורדים מכיוון ההר לכיוון המרכז.
"‏בטמרה הקימו תחנת התרעננות עבור המפונים ממירון שיוכלו לנוח, לאכול, לשתות וליצור קשר עם המשפחות כדי להרגיע אותן", כתב הבוקר מנכ"ל עמותת "ביחד ערבים זה לזה", יוסף חדאד ברשתות החברתיות. 
חדאד הוסיף כי "יש כל כך הרבה יוזמות ואזרחים ערבים שנרתמים לסייע מהלילה וגם עכשיו כשהם במהלך צום הרמאדן. סולידריות מרגשת בתוך האסון הכבד כל כך. כואבים על המתים הרבים באסון. אללה ירחמם, ומתפללים יחד לשלומם של הנפגעים ".
גם גורמי החירום במועצה המקומית הדרוזית בית ג'אן התגייסו לסייע. ראש המועצה, עו"ד ראדי נג'ם, הודיע היום על "אסון אנושי וכבד במירון. תושבי בית ג'אן והמועצה המקומית שבהר מירון, משתתפים בצער העם בישראל ומשפחות ההרוגים, ומאחלים החלמה ורפואה שלמה לפצועים, ופותחים את בתיהם ומתקני המועצה להגשת כל עזרה". 
תחנת התרעננות בזרזיר // צילום: עמותת "ביחד ערבים זה לזה"
ראש המועצה הדגיש כי במועצה "עומדים לרשות כוחות ההצלה באזור לספק כל סיוע נדרש. תושבי בית ג'ן מושיטים ידם וערוכים לקבל מפונים ומשפחות מאזור האסון. אנו מאמינים בכוחות הביטחון וההצלה להכיל את האירוע ולהפיק את הלקחים הנדרשים".
מלבד יוזמות אלה, במהלך הלילה נרתמו תושבים מיישובים ערביים נוספים בהם גוש חלב, ירכא, פקיעין ועוד. זאת, על מנת לסייע במה שאפשר לנפגעים באסון הכבד.
בתוך כך, חברי כנסת מהמפלגות הערביות הביעו צער על האסון. יו"ר רע"מ מנסור עבאס כתב היום בטוויטר: "תחושה קשה עקב האסון הנורא במירון. מביעים צער עמוק על הקורבנות, ומתפללים לרפואה מהירה ושלמה של הפצועים. תנחומינו למשפחות האבלות. מי ייתן ולא נדע עוד צער". ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת השתתף בצער משפחות ההרוגים: "אסון נורא. צער עמוק על מי שנספו ביום שבאו לשמוח בחגם. ליבי עם המשפחות. מאחל החלמה לפצועים. תנחומיי על האובדן הכבד".
 
 

outbrain-article-desktop-side