מסיבה, סוף: 122 גני אירועים נסגרו לצמיתות ב־2020 | ישראל היום

מסיבה, סוף: 122 גני אירועים נסגרו לצמיתות ב־2020

לפי דו"ח של Bdi, כ-610 מתוך 950 נכנסו לקשיים עצומים והשביתו כל פעילות • "מקומות שרק הוקמו נאנקו תחת נטל מימון ההשקעות שביצעו טרום קורונה"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • מסיבה, סוף: 122 גני אירועים נסגרו לצמיתות ב־2020
זה כמובן היה צפוי עקב נזקי מגיפת הקורונה, אבל ענף האולמות וגני האירועים ספג מכה כלכלית קשה לאחר סגירה ארוכה במהלך שנת 2020. דו"ח של חברת המידע העסקי CofaceBdi חושף את ההשפעה של הקורונה על תחום ענף אולמות וגני האירועים ב־2020. לפי נתוני החברה, מספר האולמות וגני האירועים עמד על כ־950 לפני משבר הקורונה ובעקבות משבר הקורונה כ־610 נכנסו לקשיים.
בעקבות המשבר נסגרו, ולא ייפתחו עוד, כ־122 אולמות וגני אירועים. עוד עולה מהנתונים כי מחזור ממוצע לאולם או לגן אירועים לפני משבר הקורונה עמד על כ־14 מיליון שקלים; לאולם או לגן אירועים קטן מאוד על 4.2 מיליון שקלים; לאולם קטן על 13 מיליון שקלים, לאולם בינוני על 29 מיליון שקלים, ולאולם גדול על 70 מיליון שקלים. מבחינת התפלגות גיאוגרפית, רוב המקומות ממוקמים במרכז ובשרון - 46%, בצפון עם 31% ובדרום עם 23%.

בדרך לאירועים קטנים?

לדברי תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב־CofaceBdi, "הנתונים בדו"ח משקפים את הפגיעה הקשה של ענף האולמות וגני האירועים בעקבות משבר הקורונה. השיעור הגבוה המשקף סגירה מוחלטת של גני ואולמות אירועים נובע מכך שבניגוד לעסקים רבים הפועלים בתחומים ובענפים אחרים, שיכלו להמשיך את פעילותם בדרכים חלופיות, גני האירועים נאלצו לסגור באופן מוחלט את פעילותם. יתרה מכך, ישנם לא מעט אולמות שהוקמו רק זמן קצר בטרם פרץ המשבר לחיינו ועקב כך נאנקו תחת נטל מימון ההשקעות שביצעו טרום קורונה".
ינאי מדגישה כי "עם החזרה לשגרה, חזרו גם הביקושים וההזמנות לפעילות גני האירועים. עם זאת, ייתכן שנראה שינוי מגמה בהתנהגות הצרכנים של גני האירועים, שיעדיפו אירוע בסדר גודל מצומצם יותר מבעבר.
תהילה ינאי // צילום: יהודה סובול
"חשוב להתייחס גם לנישת האירועים והכנסים העסקיים, אשר חזרתם לפעילות בשלב זה היא עדיין מצומצמת באופן משמעותי בהשוואה לתקופת טרום המשבר. ככלל, אנו מעריכים כי ההתאוששות של בעלי גני ואולמות האירועים תהיה הדרגתית יותר משאר הענפים במשק".
למרות הנתונים הקשים, נועם לוי, יו"ר התאחדות בעלי האולמות וגני האירועים, משחרר צפירת הרגעה. לוי הגיב על הנתונים ואמר כי "אף פעם לא היו 950 אולמות, אלא 750 אולמות. 50 אולמות ייתכן שנסגרו, אך בד בבד נפתחו 40 אולמות חדשים בהשקעות של עשרות מיליוני שקלים. ענף האירועים חזר בגדול. המחירים עלו ב־25%, והתפוסה קדימה מעולם לא היתה טובה כל כך. אנחנו עומדים על 90% תפוסה".
לוי ממשיך ומסביר כי "המחירים עלו בגלל עלויות כוח האדם והסחורה, ובגלל הרגולציה שאנחנו מתמודדים איתה, שעולה לנו הרבה כסף. אני מברך את בעלי האולמות לקראת ל"ג בעומר היום ומאחל בהצלחה לכל ענף האירועים".
 
 

outbrain-article-desktop-side