יוון תסיר את ההגבלות - הביקושים מזנקים

מיום שבת יהיה מותר להשמיע מוזיקה והעוצר הלילי יקוצר לשלוש וחצי שעות בלבד • החל מתחילת החודש הבא גם זה יבוטל • בסוכנויות ובבתי המלון מדווחים על עלייה בהזמנות

חוזרים לחופי יוון, צילום: gettyimages

ביוון, היעד אליו צפויים להגיע הכי הרבה ישראלים בקיץ הקרוב פורסמה הודעה משמחת – החל מיום שבת הקרוב, תבוטל ההגבלה על טברנות וברים, במסגרתה אסור היה להשמיע מוזיקה, העוצר הלילי יתחיל מהשעה 01:30 בלילה ויימשך רק עד השעה 05:00. ההחלטות החדשות משאירות את יוון כמעט ללא הגבלות, וגם אלו שנשארו יוסרו לחלוטין החל מ-1 ביולי, אם הכל יימשך כמתוכנן.

בעקבות ההחלטה, נרשמו ביממה האחרונה ביקושים גבוהים לחופשות ביוון. שורה ארוכה של חברות תעופה כבר מפעילות טיסות כמעט לכל האיים התיירותיים במדינה וביניהם: מיקונוס, זקינתוס, רודוס, כרתים, סנטוריני וכמובן לעיר הגדולה – אתונה.

בלו בירד מגבירה קצב בעקבות הביקוש, בלו בירד

חברת התעופה בלו בירד איירווייס הודיעה כי תגדיל את נפח הטיסות ליוון והאיים החל מה 11.6 וזאת בעקבות ההחלטה להסיר את ההגבלות המשמעותיות. בקווי חופשה מדווחים כי הביקושים לחופשות מזנקים בימים האחרונים, לקראת ימי הקיץ ובעקבות הסרת ההגבלות.

אילן שלו, סמנכ"ל קבוצת קווי חופשה התייחס לביקושים: "אנחנו מעריכים כי זינוק נוסף בהזמנות יהיה לקראת 20 ביוני, סיום שנת הלימודים בישראל וממליצים לישראלים להקדים ולהזמין כיוון שלפי ההערכות, מחירי החופשות ביוון ובכלל צפויים לעלות בשבועות הקרובים, ככל שמתקרבים לימי הקיץ ולעונת השיא, במהלכה צפויים להגיע גם לא מעט תיירים מאירופה".

מלון בראון אקרופול באתונה, צילום: מלונות בראון

בקבוצת מלונות בראון הישראלית זיהו את הפוטנציאל ובחודשים האחרונים פתחו ביוון כמה בתי מלון. ליאון אביגד, הבעלים של הרשת התייחס לביקושים הגבוהים והגל הגדול של הישראלים שצפויים לחזור ליוון: "אנחנו בבראון חוגגים את הודעת משרד התיירות היווני שהודיע אתמול בערב על ההקלות ופתיחת יוון באופן מלא לתיירים. המוזיקה חוזרת לבוזוקיות, הברים והמעדונים חוזרים להתמלא, המסעדות תוססות והאווירה ביוון נהדרת. נערכנו זמן רב לכך ושלושת מלונות בראון באתונה ערוכים ומוכנים לתיירים עם ברים בכל הגגות שלנו, במיקומים המרכזיים ביותר באתונה ובמרחק נגיעה מהאקרופוליס, השווקים, המסעדות ואזורי השופינג" עוד הוסיף אביגד כי, "אנו רואים שהישראליים מחפשים נופש קצר, מפנק ובמחירים אטרקטיביים ואתונה מאפשרת להם בדיוק את החופשה הזו הכוללת טיסה קצרה, אוכל ואווירה מעולים, שופינג, מנוחה לצד מסיבות".

״יוון חזרה ובגדול, הסרת המגבלות והחזרת המוזיקה שהיא סם החיים של המדינה הקסומה הזו רק תחזק את המגמה. אין ספק שהישראלים ישטפו את איי וחופי יוון זה כבר קורה ורק ילך ויתגבר ביולי ועד סוף הקיץ״, מסכם ניר מזור, סמנכ"ל קבוצת קשרי תעופה.

כדאי להכירi