דעה | אבו מאזן ושורשי ההסתה | ישראל היום

שלישי, אוקטובר 20, 2015 - 03:33

אבו מאזן ושורשי ההסתה

השר יובל שטייניץ אמר השבוע ש"ההסתה של אבו מאזן היא כמו התעמולה הנאצית", ומבט על עברו של היו"ר הפלשתיני מוכיח עד כמה אימרה זו נכונה. עבודת הדוקטורט שלו תעשה זאת בצורה הטובה ביותר. לכאורה, עבודה זו, שהגיש אבו מאזן במכון לחקר המזרחנות במוסקבה בשנת 1982, עוסקת ביחסים בין הנאציזם לבין הציונים מאז נחתם הסכם "ההעברה" בשנת 1933 בין התנועה הציונית לבין שלטונות הנאצים. אולם אם נבדוק אותה ביסודיות, נזהה בה בקלות את התעמולה הנאצית הארסית של הגרמנים כנגד היהודים.
בספרו "הפנים האחרות: הקשרים החשאיים בין הנאציזם לציונות", שיצא לאור ברבת עמון בשנת 1984 ומבוסס על אותו דוקטורט וזמין לקריאה אונליין לכל פלשתיני שיחפוץ בכך באתרו האישי, כת ב אבו מאזן שראשי התנועה הציונית, כגון דוד בן־גוריון ומשה שרת, הם "השותפים הראשיים" והאחראים לשואה ולפשעים שהתחוללו במלחמת העולם השנייה. הם, לשיטתו, שותפים בהשמדת העם היהודי מאחר שעודדו רדיפת יהודים ואנטישמיות באירופה כדי להגביר את העלייה לארץ ישראל. 
אם חשבתם שזה הכל אזי טעיתם: אבו מאזן הרחיק לכת ואף קבע בספרו שהשואה היא מזימה שראשי הציונות קשרו כנגד העם היהודי ושכל מטרתה היא להקים בית לאומי בפלשתינה. כל מי שניסה לחשוף את אותה מזימה - בעיקר אחרי הקמת מדינת ישראל - חוסל על ידי הממסד הישראלי. וכאן אבו מאזן מצביע על "המסכן" אדולף אייכמן, אשר ניסה לחשוף את המזימה בין ה"יאהוד" לבין הנאצים, וזאת הסיבה שבגללה המוסד הישראלי, על פי אבו מאזן, חטף אותו מארגנטינה והוציא אותו להורג.
בחזרה לתעמולה הנאצית. דברים אלה שנאמרו אינם פרי דמיונו של אבו מאזן אלא הם לקוחים ממקום אחד והוא התעמולה הנאצית של שנות ה־50. אבו מאזן, אשר בוודאות הוקסם מפועלו של  רב המרצחים אדריכל הפתרון הסופי אדולף אייכמן, התבסס בספר על אותם התכנים של התעמולה הנאצית והניאו־נאצית אשר הופצה בארגנטינה על ידי אייכמן וידידו העיתונאי ההולנדי הפרו־נאצי וילם אנטוניוס זאסן. למעשה, שני אלה ונאצים נוספים מבוקשים הוציאו לאור כתב עת פשיסטי ספוג רעל אנטישמי, בשם "Der Weg" (הדרך). עיתון זה עסק במערכת "הסברה" שמגמתה "להזים" את מה שהם כינו "הכזב בדבר ששת המיליונים". העיתון טען כי כל זאת עלילה וכי באירופה של היטלר לא היו ולא נבראו תאי גז או מתקנים לשריפות גופות. אלו דברים שאבו מאזן גם מתייחס אליהם בספרו.
הנה עוד כמה פנינים מהספר: האידיאולוגיה הנאצית היא שוות ערך לאידיאולוגיה של הציונות - אותה מחשבה ואותה אמונה; התנועה הציונית קשרה קשר נגד העם היהודי בכך שהיא שיתפה פעולה עם היטלר; התנועה הציונית הכשילה במכוון ובשיטתיות את הצלת יהודי רומניה, הונגריה, סלובקיה וארצות הים הבלטי, וכן סיכלה משלוח של 3,000 ילדים מהונגריה ועוד דברים נוראים אחרים.
כיום ספרו של אבו מאזן נמצא על שולחנה של ועדת החוץ והביטחון. טוב יעשו המחוקקים וחברי הוועדה אם יזמנו דיון דחוף בעניין ההסתה הפלשתינית, הכל כך רלוונטית לימינו אלה. ההסתה ועלילת הדם הנמצאות בספרו של אבו מאזן יותר חזקות מכל פיגוע.
אבו מאזן מנסה לסלף את ההיסטוריה אך בעיקר להסתיר את מעשיהם ואת פשעיהם של אלה שבאמת שיתפו פעולה עם הנאצים, אשר אינם אלא המופתי הפלשתיני של ירושלים החאג' אמין אל־חוסייני ובני פמלייתו, אשר התגוררו בגרמניה הנאצית בשנים
1941-1945. אותו מופתי אשר הסית נגד יהודי אירופה ונגד יהודי ארצות ערב, והביא למותם של אלפי יהודים בשואה. 
הכותב הוא חוקר בכיר במכון לחקר המחתרות ע"ש מנחם בגין, אוניברסיטת בר־אילן
לדעות נוספות של ד"ר אדי כהן