הוריו של קצין אמ"ן שמת בכלא לרמטכ"ל: "לא ניתן לקבור את האמת"

הפרשה שמעוררת סערה בצה"ל: משפחתו של הקצין שנכלא לאחר שביצע, לכאורה, עבירות ביטחוניות שלחה מכתב לרב אלוף כוכבי, ודרשה ממנו "להפסיק את מסע ההכפשה"

קבר קצין המודיעין, צילום: מישל דוט קום

הוריו של קצין אגף המודיעין שמת בכלא לאחר שהואשם בביצוע עבירות ביטחוניות פנו הבוקר (שישי) לרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, במכתב ודרשו ממנו להפסיק את מה שהם הגדירו כ"מסע הכפשה" נגד בנם, וטענו שצה"ל הפקיר את בנם – הן במהלך שירותו, והן לאחר כליאתו.

בפתח הדברים פנו ההורים לרמטכ"ל כוכבי וציינו את דבריו בכנס של המרכז הבינתחומי בהרצליה. "דיברת על 'החייל שלך, על חייל של כולנו, קצין אמ"ן, שמת בכלא'", הם כתבו והוסיפו, "הוא היה בן הזקונים שלנו".

"לא חלמנו שבננו, שהקדיש חמש שנים מחייו לצה"ל, תוך הערכה עצומה ממפקדיו, יסיים את חייו בצורה כה טראגית וכואבת, בנסיבות לא ברורות ומעורפלות. לצערנו הרב, עד רגע זה לא מצאנו את הזמן להתאבל עליו, אנו נמצאים בתוך מחול שדים נורא, בתוך כאוס, שבכל אתר אינטרנט מופיעה תמונת קברו המיותמת ומנסים להבין איך איבדנו את הבן שלנו, למה, מי לא שמר עליו, מי הפקיר אותו.

"לצערנו, אפילו לנו, כהוריו, רבים סימני השאלה מסימני הקריאה והמצב הזה אינו נותן לנו מנוח. עוד לפני שהתבררו העובדות, בחרת גם אתה לעשות שימוש במילים שרק העצימו את הכאב שלנו, והטילו על בננו כתם שחור עצום, בזמן שאינו יכול להגיב.

"הצלחותיו של בננו במהלך שירותו הצבאי נזקפו לזכות יחידתו, אגף המודיעין ומדינת ישראל. הוא מעולם לא היה מעורב ולו בעבירת משמעת אחת. לקראת סיום שירות הקבע שלו, בחרו להטיל עליו האשמות חמורות, תוך התעלמות מוחלטת מאחריותם של דרגי הפיקוד הבכירים ממנו ונקיטת פעולות שונות ומקוממות, שמרגיש שנועדו יותר לפגוע בנפשו.

"אנו, הוריו, דורשים שייפסק מסע ההכפשה נגד בננו המת. אנחנו איבדנו את היקר לנו מכל, אבל לא נשקוט ולא ננוח עד אשר תתברר האמת המלאה, עד אשר נקבל את תמונת המצב המלאה, קשה ככל שתהיה, עד אשר צה"ל יסיק את כל המסקנות מהאירוע הנורא הזה.

"ביום אחד באמצע החיים קברנו בננו. לא ניתן לקבור גם האמת", סיימו ההורים את מכתבם.

כדאי להכירi