השמעה
מתלבשים כמו נאצים. הצוות במועדון היפני | צילום: טוויטר

מזעזע: מועדון "נאצי" תועד ביפן

מקום בילוי בעיר אוסקה עוצב "ברוח נאצית" • צלבי קרס מעטרים את לוגו בית העסק והמלצרים לובשים מדי אס.אס • ניסיונות לקבל תגובה ממנהלי המועדון - נכשלו

לראות ולא להאמין: מועדון בשם Unfair הממוקם באוסקה, העיר השלישית בגודלה ביפן, עוצב "ברוח נאצית". צלבי קרס עיטרו את לוגו בית העסק, הקירות ואת בקבוקי השמפניה, הצוות והמלצרים התלבשו במדי אס.אס (ואף הוצגו בגאווה בטוויטר), ומשאית נסעה ברחובות רובע הבילויים של העיר ופרסמה את המקום.

חשוב להדגיש שצלב הקרס שהוצג במועדון הוא הסמל שאומץ על ידי הנאצים בשנות ה-20 של המאה הקודמת, ולא צלב הקרס הבודהיסטי אשר פונה לכיוון ההפוך ונמצא בשימוש כבר אלפי שנים.

קשה לדעת מה באמת עבר בראשם של האחראים, אולם לא מן הנמנע שפשוט מדובר בבורות לשמה ובחוסר מודעות בקרב אסייתיים צעירים לזוועות שחוללו הנאצים. יש סיכוי גבוה שהמארגנים סברו שזה נראה מגניב ומחתרתי ולא מעבר לכך, אך זה רק מעיד על כשלי ההסברה והחינוך ביפן, שהייתה חלק ממדינות הציר במלחמת העולם השנייה ושיתפה פעולה עם גרמניה הנאצית.

מתוך האתר של המועדון ביפן, צילום: יוטיוב

עם זאת, חוסר המודעות המשווע הזה לא קיים ביפן בלבד, אלא במדינות אסייתיות נוספות: לפני כשלוש שנים הצטלם אחד מחברי להקת הבנים הדרום-קוריאנית המצליחה BTS עם כובע בעל סממן נאצי. גלי הביקורת אילצו את הנהלת הלהקה להתנצל, ולטעון שמדובר בטעות שנעשתה בתום לב.

לעת עתה, כל ניסיון לקבל תגובה ממנהלי המועדון עלה בתוהו. אין מענה במספר הטלפון של העסק, ויתרה מכך – נראה שהאתר הרשמי שלו הוסר משרת האחסון באופן רשלני למדי וללא התראה מוקדמת. סביר להניח שמישהו שם ככל הנראה התעשת, הבין את גודל המחדל וירד למחתרת.

מתוך האתר של המועדון ביפן, צילום: יוטיוב