מה קורה כשבר יפואי מנסה להפוך לבר חובב קיימות בהוואי?

בר הקוקטיילים "פיק בר" נפתח בכיכר קדומים המשתקמת בעיר • האווירה טובה, התפריט מעניין ויש לא מעט רצון טוב • האם זה מספיק כדי להצליח ולפתות אנשים מאזורים אחרים ברחבי תל אביב? התשובות בפנים

פיק בר יפו העתיקה, קוקטיילים אקולוגיים בצבעים, צילום: נוי מוסטיקה

אל בר הקוקטיילים "פיק", הממוקם בכיכר קדומים ביפו, הגעתי עם חברות בשעת בין ערביים. מוזיקה לטינית נעימה נשמעה ברקע, השקיעה הוותה תאורה מושלמת והמיקום היה הבונוס הגדול - כשהתיישבנו בשולחן שצופה אל הים.

הבר החדש של המיקסולוג רן שכטר והמסעדן דור לניאדו ומביא קונספט מקומי ייחודי, קוקטיילים ומנות מבוססות תוצרת הגינה הצמודה לבר, שאותה מטפחים השניים. הטבע כמוטיב מוביל בא לידי ביטוי באלמנטים נוספים במקום של מיחזור וניהול אקולוגי. כך, למשל, הכוסות במקום מיוצרות מפחי שימורים שעוצבו במיוחד והקשים מיוצרים מעמילן תירס.

נדמה היה שיש תחושה אחרת, רעננה, במקום. המלצרים ועובדי המקום לבושים חולצות עם הדפסים טרופיים, המוזיקה גורמת לרצון לזוז בכיסא והצבעוניות, הן של הריהוט והן של המנות והכלים, תופסת את העין. 

הצבעוניות של המקום לא פסחה גם על תפריט האלכוהול, המורכב משבעה קוקטיילים שכולם קרויים בשמות של צבעים, ואין ספק שהצבעוניות משכרת (ראיתם מה עשיתי פה?). לשולחן הזמנו את ה"יילו", ה"רד" וה"בלו". לכל קוקטייל יש אמנם את התערובת המקורית שלו, אבל לסועד יש את האפשרות לבחור את הבסיס המתאים ביותר עבורו. בין אם חשקה נפשכם בג'ין, בוודקה או במועבט, תוכלו להתחבר איך שתרצו לכל קוקטייל בתפריט.

פיק בר- יפו העתיקה, קוקטיילים לחיים, צילום: נוי מוסטיקה

ה"רד" מבוסס על ליקר אבטיח, תה היבסקוס וליקר פטל צרפתי, ה"יילו" על בסיס בננה, זעפרן ובירה בלונד ואילו ה"בלו" על בסיס ליקר פרחים כחולים, ליצ'י ואננס, כולם, כאמור, מופקים מתערובת ייחודית מהגינה הצמודה. אין ספק שהנקודה החזקה של המקום היא  הקוקטיילים. ה"רד" היה בעיניי מעט מתוק לעומת האחרים, וה"בלו" היה טעים אך מעט חזק (הקושי בכך שמופקדת בידייך הבחירה לבסיס המשקה, הוא גם לבחור בסיס אלכוהולי ראוי). אבל ללא עוררין ה"יילו" היה המוצלח ביותר בשולחן עם מתיקות מעודנת ומרעננת, טעם פירותי מאוזן ושילוב אלכוהולי מדויק, ועל כך הייתה הסכמה גורפת.

כרעבות, לא הסתפקנו רק באלכוהול והזמנו גם מזון לשולחן. בעיניי תפריט האוכל היה מעט מגביל מבחינת כמות וסוג המנות. הוא מחולק לשלושה חלקים: סלטים, כריכים עם טוויסט ונשנושים. בחרנו מכל קטגוריה מנה, וכך הגיעו לשולחן סלט פרי המלוח, כריך פולקה וצ'יפס בתיבול דואה.

במבט על המנות נראה כי ניסו לקחת את הבסיס המוכר ולשדרג מעט. הצ'יפס אמנם נראה לא מזיק בהתחלה, ואחרי הכל - כמה כבר אפשר לחדש בצ'יפס? אך תערובת דואה (תערובת תבלינים מצרית) הקנתה לו טוויסט מעניין לחך.

פיק בר יפו העתיקה, לחמניות מק אנד צ'יז עם סחוג, צילום: נוי מוסטיקה

כריך הפולקה היה נראה כמו ניסיון נוסף לשנות את ההבנייה החברתית של מנות שגרתיות בבר, והגיע בצורת זוג לחמניות פולאפרט אווריריות. התיאור בתפריט היה מעט מטעה, משום שבמבט ראשוני ניתן היה לחשוב שתגיע לשולחן מנה בצלחת ולא כזוג כריכים, אך הקונספט של הקלילות נשמר גם כאן. תכולת הכריך הייתה עוף מפורק עם מיונז, עשבי תיבול, בצל סגול וקשיו מקורמל ומתובל. המנה עצמה הגיעה כתערובת, שתחילה נראתה כסלט טונה בתוך כריך, אבל מבחינת הטעם בהחלט היה שווה כל ביס. לצידו הגיע סלט פרי המלוח המורכב מפירות העונה המשתנים, אורוגולה, גבינת כבשים ועשב תיבול המלוח, ובעיניי היה כוכב הארוחה. שילוב הרכיבים היה מצוין עם חיבור מתקתק ומרענן, ונתן קיק בין המתיקות והמליחות.

לקינוח הוגשה גם מנת מלבי שהייתה קלילה וחתמה את הארוחה בצורה מתוקה ומצוינת.

אם חשקה נפשכם בארוחה מפוארת כנראה שזה לא המקום בשבילכם, אבל אין ספק שהאוכל טעים, מספק וחומרי הגלם מכבדים את הסועד ואת קיבתו כראוי.

כשחושבים על המילה "כיף" זו בדיוק התחושה שמקבלים כשיושבים ב"פיק". האווירה, הקלילות, הרוח הצעירה והרעננה מתחברים לכדי חוויה אחת, שלרגע גרמה לי לדמיין שאני יושבת בטיילת ביוון.

פיק בר יפו העתיקה, צילום: נוי מוסטיקה

פיק בר, כיכר קדומים 8 יפו 

טלפון: 055-558-9081

כדאי להכירi