המרוויחים מהשביתה: עסקי הבילויים לילדים ולמשפחות

החרפת העיצומים במערכת החינוך ביומיים האחרונים תרמה לגידול חד בהכנסות הקניונים, הבריכות והמסעדות • "היינו מעדיפים שהילדים יהיו בבתי הספר, אבל הם לפחות יוצאים מהבית ועושים איזושהי פעילות".

יצאו לכל פעילות אפשרית. ילדים בנמל תל אביב, צילום: אור קפלן

השביתה במערכת החינוך גרמה הפסדי עתק למשק, שכן הורים לילדים בגנים ובבתי הספר היסודיים נאלצו לוותר על ימי עבודה ולהישאר בבית, אך יש מי שהרוויח ממנה: העסקים שמהווים בילוי עבור הילדים.

הקניונים, המסעדות והבריכות מדווחים על עלייה משמעותית במספר המבקרים בשני ימי העיצומים האחרונים, והתוצאה התבטאה בקופות. כך, למשל, דיווחו בסינמה סיטי על עלייה של כ-30% בממוצע במספר המבלים, ובדיזנגוף סנטר על גידול של כ-25% במספר המבקרים, בעיקר של קהל צעיר.

עומר אוגולניק, מנכ"ל קניוני עופר, סיפר ל"ישראל היום" על "גידול של 18% בכמות המבקרים. היינו מעדיפים לראות את הילדים בבתי הספר בשעות הללו, אבל אנחנו שמחים שהם יוצאים מהבית ולפחות עושים איזושהי פעילות".

מעדיפים להישאר עם הילדים

בנמל תל אביב דיווחו על גידול של 20% במבקרים לעומת השבוע שעבר, בעיקר של משפחות עם ילדים. בשל ימי השרב האחרונים גדל הביקוש גם בבריכות ולדברי קרן שתוי, מנכ"לית קבוצת הולמס פלייס, "בימי השביתה חל גידול של יותר מ-30% בכניסות של ילדים ונוער לבריכות השחייה ולמועדונים".

באופן טבעי, גם תחום המסעדות נהנה מביקוש רב. שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות: "ביומיים האחרונים נרשמה עלייה של 25%-15% בפעילות הבוקר והצהריים שלנו. לצערי, עסקים רבים לא יכלו לעמוד בביקוש בגלל מחסור קיצוני בכוח אדם".

בלא מעט מסעדות נרשמה צמיחה דרמטית בהזמנת ארוחות ילדים בשעות הצהריים, מה שמאפיין בדרך כלל את ימי החגים והחופש הגדול.

לדברי ברנרדו בלחוביץ, מבעלי קבוצת "קפה גן סיפור", "כשהשביתה החלה ראינו עלייה משמעותית של 20% בכמות המבקרים. אף שהצהרונים עובדים, ההורים מעדיפים להישאר עם הילדים ורואים את זה בבירור בפארקים שבהם אנחנו נמצאים".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר