הוצג: אייוויז U6

היצרנית הסינית הצעירה הציגה דגם שני. בישראל עוד השנה ככל הנראה

אייווייז מציגה את ה-U6, רכב פנאי עם צללית קופה המסתמך על הרכב הקיים של החברה. למי שהספיק לשכוח, אייווייז היא יצרנית סינית חדשה (הוקמה ב-2017), שהציגה עד היום דגם אחד, אותו כבר הספקנו לבחון על אדמת ישראל. בין ראשי החברה נמצאים כאלו שהיו בכירים בחברות אירופאיות לשעבר, והדבר ניכר במכוניתם הראשונה.

עוד מאוברדרייב >>>

ה-U6 נסמך על אותו בסיס מכאני של ה-U5 אבל עוטף אותו בצורה לחלוטין. המראה החיצוני מציע מרכב דמוי קופה, תצורת שהקהל אוהבי הקרוסאוברים ממש מחבב. התוצאה עדכנית, שונה במופגן ואפילו קצת עתידנית. תא הנוסעים מציג גם הוא קפיצה בכל הקשור לעיצוב עם מאפיינים משופרים כמו מסך מידע ענק במרכז התא, לוח מחוונים שהתגמד לפס קטן וידית הילוכים דמוית מצערת מטוס.

 

בכל הקשור לתנע נסמכת המכונית הזו על יחידה חשמלית המפיקה 204 כ”ס וסוללות 53 קוט”ש. אלו יספיקו לתאוצה ל-100 קמ”ש תוך 7.5 ש’, מהירות מירבית של 163 קמ”ש וטווח של 400 ק”מ. מה שעדיין לא פורסם, וזה נוגע גם ל-U5 המשווק כאן, זה נתון ריסוק עדכני. ה-U5 עבר בדיקה של EURONCAP וקיבל שלושה כוכבים בלבד. מאייווייז נמסר, שפתיחת כרית האוויר מלפנים ותפקוד מערכות הבטיחות המתקדמות, אלו שפגמו בביצועיו בבדיקה האמורה, תוקנו כנדרש ושתוצאות עדכניות יפורסמו בקרוב.

 

בהנחה שהטיפול בריג’קטים האמורים יתקדם ונתונים חדשים ומספקים יותר יפורסמו, אפשר לצפות שה-U6 החדש יציע חבילה מרשימה כמו אחיו במחיר סופר-נגיש ועיצוב משודרג. את כל אלו נוכל לבחון בקרוב על דרכים מקומיות, כנראה עד לסוף השנה.

כדאי להכירi