קורס פסיכומטרי | ישראל היום

קורס פסיכומטרי

לבחינה הפסיכומטרית נודעת השפעה רבה על עתידם של צעירים שרוצים לסלול את דרכם לעתיד באקדמיה. ברוב המוסדות האקדמיים, כ-50% מתנאי הקבלה מתבססים על ציון הפסיכומטרי
פורסם ב:
0
  • depositphotos

קורס פסיכומטרי איכותי יכול לעזור לך למקסם את התוצאה. כיום יש מגוון אפשרויות: האם לבחור במכון ותיק, כמו יואל גבע או אנקורי, או לבחור במור קורן, שמציע כמה יתרונות בולטים? בדקנו בשבילך איזה קורס פסיכומטרי כיום הוא הכי מומלץ. להלן התוצאות.


לצורך הבדיקה פנינו לכמה מכונים בשיחות אנונימיות ולסטודנטים שעד לא מזמן למדו בקורס פסיכומטרי, ושאלנו את אותן שאלות:


את נציגי המכון: מה מייחד את הקורס שלכם? מה הם היתרונות שלו?


את הסטודנטים: מה כדאי לבדוק? איך אוכל לדעת שמה שהמכון מציע אכן מתאים לי?


קיבלנו המון תשובות, אבל מצאנו מספר גורמים שהיו חשובים לכלל התלמידים ולכן החלטנו להתמקד בעיקר בהם.


מספר התלמידים בכיתה: משיחות שערכנו עם מספר מכונים מצאנו כי גודל כיתת לימוד הוא בין 25 עד 40 תלמידים. אין עוררין על היתרונות הטמונים בכיתה קטנה: התלמיד יכול לשאול יותר שאלות במהלך השיעור ויש ליווי צמוד יותר במהלך הקורס ואפשרות לקבל עזרה באופן אישי מהמדריך בסיום השיעורים.


תשובות של נציגי המכונים: “במכון שלנו לומדים רק כ-25 תלמידים”, “המדריך שמלמד בעל ותק של שנים, גודל הכיתה לא משפיע על אופן הלימוד”, “לומדים אצלנו לכל היותר 35 תלמידים”.


תשובות של סטודנטים: “גודל הכיתה משפיע על קצב הלימוד”, “קצב הלימוד היה איטי, הספקנו ללמוד במהלך השיעור רק 7-6 תרגילים בנושא, כך שבפועל למדתי את החומר לבד”, “בכיתה גדולה אין רמה אחידה של תלמידים ולכן זה לא מתאים לכל אחד”.


ההמלצה שלנו: לחפש קורס פסיכומטרי שמלמד בכיתות קטנות של כ-10 תלמידים עם חלוקה לרמות. כך תוכל ללמוד בקצב שמתאים לך.


עדכניות חומרי הלימוד: בספרי הלימוד של מספר קורסים שנבדקו מצאנו שכמות התרגילים וסגנון השאלות די דומים. השאלה האמיתית שכל תלמיד צריך לשאול היא: האם ספרי הלימוד מעודכנים ודומים לשאלות של המבחן הסופי במרכז הארצי?


תשובות של נציגי המכונים: “חומרי הלימוד שלנו הם הכי טובים ומתקדמים”, “יש לנו מאות תרגילים בכל נושא”, “יש לנו צוות מיוחד שמעדכן את חומרי הלימוד”.


תשובות של סטודנטים: “הופתעתי לראות מספר שאלות בבחינה הסופית, שהיו מעל רמת השאלות שתרגלתי”, “היה נושא שלם בבחינה שלא הופיע בספרי התרגול”, “במבחנים הפנימיים של המכון הוצאתי ציונים גבוהים ובבחינה האמיתית קיבלתי 120 נקודות פחות!”, “כואב לגלות בבחינה הסופית, בזמן אמת, שהשאלות בספרים לא באמת תואמות את סגנון השאלות בבחינה”.


ההמלצה שלנו: לבדוק ולהשוות את ערכת חומרי הלימוד של המכון לערכות של מכונים מתחרים. בנוסף, יש לבדוק אם הסגנון ורמת השאלות דומים לאלה של המבחן הסופי.


ציון: מצאנו כי יש פער בין התשובות של נציגי המכון ובין התוצאות של התלמידים. לא ייתכן שהממוצע הארצי עומד על 535, ולפי נציגי המכונים הממוצע שלהם עומד על 600 לפחות.


תשובות של נציגי המכונים: “הממוצע של התלמידים שלנו עומד על 610”, “אצלנו מקבלים את הציונים הכי גבוהים, סביב ה-600”, “בכל כיתה שלנו יש 3 תלמידים שמוציאים מעל 700”.


תשובות של סטודנטים: “במבחנים הפנימיים של המכון שלמדתי בו הצלחתי להוציא 610, במבחן של המרכז הארצי הוצאתי 490!”, “הציון שהוצאתי לא הספיק לי”, “כבר 3 פעמים שאני לומד לבחינה ולא מצליח לקבל את הציון שאני צריך – 650”.


ההמלצה שלנו: לבקש מנציגי המכון רשימה שמית של תלמידי הקורס האחרון ולקחת באופן רנדומלי מספרי טלפון כדי לבדוק איתם את הציון הסופי שלהם.


מחיפוש מהיר ברשת וממאות המלצות שקיבלנו מצאנו את המכון מור קורן, שתלמידיו מספרים שהצליחו להוציא ציונים מעל 650 בבחינה.


תפסנו לשיחה את מור קורן, מנהל המכון, וביקשנו שישתף אותנו בגורמים הכי חשובים שיעזרו לכל תלמיד להצליח בבחינה: “אני מקפיד על לימוד בכיתות קטנות של כ-10 תלמידים, על רמה אחידה בכיתה, שתאפשר קצב שמתאים לכל תלמיד, על מורים בעלי ניסיון של שנים ועל ספרי לימוד מעודכנים ברמה אחת מעל השאלות בבחינה הסופית.


“הקושי האמיתי בבחינה הוא לפתור תרגילים בפחות מדקה. בזכות הכיתות הקטנות אני מצליח ללמד כ-18 תרגילים בכל נושא, שהרי החלק החשוב בבחינה הוא לפתור את התרגיל בפחות מדקה. כך התלמיד מגיע למבחן מוכן ולא מופתע משום תרגיל”.


מור קורן מוסיף: “כואב לי לשמוע על תלמידים שהבטיחו להם יחס אישי ובסוף למדו בכיתה של כ-35 תלמידים. חבל לי על תלמידים שניגשים לבחינה בפעם השלישית כי לא לימדו אותם כמו שצריך, הם בזבזו זמן יקר ושילמו על הטעות הזאת הרבה כסף! יכולתי בקלות לחסוך להם את החוויה המיותרת הזאת”.


לסיכום: המסקנה שלנו די פשוטה, לעשות קורס פסיכומטרי במכון גדול או ותיק לא בהכרח יביא אותך לציון שאתה צריך! בדוק את התוכן: כמה תלמידים יש בכיתה, אילו מורים מלמדים במכון, מהי רמת ספרי הלימוד ואיך נראות התוצאות של התלמידים שלמדו במכון.


מהבדיקה שלנו עולה כי לקורס הפסיכומטרי של מור קורן יש כמה יתרונות בולטים. כדאי לך להשוות בין מספר מכונים על מנת להיות בטוח שבחרת נכון.


בשיתוף IPROFILE

האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי , ומערכת ישראל היום אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מצד מערכת ישראל היום לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.

 
 

outbrain-article-desktop-side