גלעד קמר: “משבר הקורונה גרם להתעוררות והעלה את הצורך בשיווק אונליין” | ישראל היום

גלעד קמר: “משבר הקורונה גרם להתעוררות והעלה את הצורך בשיווק אונליין”

שיווק ופרסום הם דברים חשובים מאוד לכל עסק. בין אם מדובר על עסק קטן ובין אם מדובר על עסק גדול, הצורך בשיווק הוא בסיסי עבור התפתחות העסק, עבור רווחיות העסק ועבור יצירת קהל לקוחות לעסק
פורסם ב:
0
  • צילום canva

בעוד שבעבר אמצעי השיווק הפופולאריים באו לידי ביטוי בעיקר בעיתונות, ברדיו, במודעות רחוב, בפלאיירים ועוד, במציאות הדיגיטלית המתקדמת שאנו חיים בה, כל בעל עסק מבין כי הדרך הטובה יותר לשווק ולפרסם את העסק שלו היא באמצעות האינטרנט. עסק שלא משווק את עצמו כיום באמצעות האינטרנט, הוא עסק שנמצא מאחור. שיווק באינטרנט מתאים מבחינה תקציבית לכל סוגי העסקים ועל כן, אין ספק שכדאי מאוד להשקיע חלק מהותי מתקציב השיווק והפרסום של כל עסק, בפרסום באינטרנט.


מדוע משבר הקורונה העלה את הצורך בשיווק אונליין?


לא מעט עסקים כאמור מבינים כיום את הצורך בשיווק אונליין. יחד עם זאת, משבר הקורונה ללא ספק הצליח לעורר גם את אותם עסקים מעטים שעדיין בחרו בדרכי השיווק המסורתיות על פני שיווק באינטרנט. מדוע? נגיף הקורונה הביא עימו שורה של הגבלות. מרבית העסקים היו סגורים בתקופת הקורונה ולא הייתה להם אפשרות לקבל לקוחות בבית העסק. גם שיווק העסק היה פחות רלוונטי שכן, העסק לא היה פעיל. עסקים שכבר יש להם נוכחות בדיגיטל ואף אתר שמציע למכירה מקוונת את המוצרים או השירותים של העסק, נפגעו פחות ממשבר הקורונה שכן, בתקופה זאת, לקוחות היו רוכשים בעיקר באינטרנט. אין ספק כי משבר הקורונה יצר אצל בעלי עסקים שעדיין לא יצרו לעצמם נוכחות כלשהי בדיגיטל את הרצון לעשות זאת כמה שיותר מהר. שיווק ופרסום עסק באמצעות האינטרנט וכן, האפשרות ליצור קשר עם עסק דרך האינטרנט או אפילו לרכוש את מוצריו ושירותיו באופן שכזה, מסייעת לכל עסק להיות פעיל מאוד גם במקרה שבו אין לו אפשרות להציע את שירותיו או מוצריו בחנות הפיזית או בבית העסק הפיזי שבו הוא ממוקם.


שיווק אונליין- כיצד עושים את זה נכון?


מכיוון שכמעט כל עסק מבין כיום את החשיבות של שיווק באינטרנט, חשוב להבין מה שיטת שיווק זו דורשת מכל בעל עסק. ראשית כל, בכדי ליצור לעסק נוכחות באינטרנט יש לדאוג לבניית אתר אינטרנט איכותי לעסק. בין אם מדובר על אתר תדמיתי ובין אם מדובר על אתר שמהווה חנות וירטואלית של העסק, חשוב שתהליך הבנייה יתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.


מלבד זאת, יש צורך למשוך אל אתר האינטרנט  כמה שיותר לקוחות פוטנציאלים של העסק ולגרום להם לבחור דווקא בעסק על פני על עסק אחר שיש לו אתר. חשוב לדעת כי כיום ניתן למצוא באינטרנט מגוון רחב של עסקים שמציעים שירותים או מוצרים דומים. בכדי שלקוחות פוטנציאלים יבחרו דווקא באתר האינטרנט של העסק על פני אתרים של עסקים שמתחרים בו, חשוב לבצע תהליך קידום לאתר בגוגל.


גוגל מהווה את מנוע החיפוש החזק והשימושי ביותר כיום. כל אדם שמחפש מידע, שירות, עסק או מוצר כלשהו, יעשה זאת כיום לרוב באמצעות חיפוש בגוגל. לכן, המטרה של כל בעל אתר היא לגרום לאתר שלו להיות מזוהה על ידי אלגוריתם החיפוש של גוגל, כאתר שכדאי להציג בין תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל ללקוח פוטנציאלי של העסק שמחפש מוצר או שירות שהעסק מספק. כיצד עושים זאת? באמצעות קידום אתרים בגוגל


קידום אתרים בגוגל- במה מדובר?


אם אתם תוהים מהו קידום אתרים בגוגל, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך שהמטרה שלו כאמור היא לגרום לגוגל להציע את האתר שלכם בין תוצאות החיפוש הראשונות כאשר גולש שמהווה לקוח פוטנציאלי של העסק שלכם, מחפש באמצעות שאילתת חיפוש שנוגעת לשירותי או מוצרי העסק שלכם.


קידום אתרים בגוגל יכול להתבצע בשיטה הממומנת שבה בעצם יוצרים קמפיין ממומן בגוגל אדוורדס. לקמפיין מגדירים תקציב כלשהו וכן, יוצרים מודעות ממומנות שיופיעו בהתאם למילות מפתח שמגדירים מראש. התשלום על המודעות לא יתבצע בהתאם לכמות הפעמים שהמודעה הוצגה אלא בהתאם לכמות ההקלקות על המודעה, כאשר לכל קליק יוגדר מחיר מראש בהתאם לפרמטרים שונים. מלבד זאת, המודעות יוצגו בתוצאות החיפוש הממומנות של גוגל. לרוב המודעות המדוברות יובילו לדף ספציפי באתר שלכם כאשר המטרה היא שהגולש יבצע פעולה כלשהי כגון: ירכוש את המוצרים או השירותים שהעסק מציע, יצור קשר עם העסק או ישאיר את הפרטים שלו.


שיטת קידום נוספת היא הקידום האורגני. מדובר על שיטת קידום יעילה מאוד, שאמנם התוצאות שלה לא נראות בטווח זמן קצר, אך היא בהחלט שווה את ההמתנה. המטרה של קידום אתר אורגני בגוגל היא לגרום לאלגוריתם של גוגל לדרג את האתר בצורה הטובה ביותר בכל חיפוש רלוונטי של גולש ולהציג לו את האתר בין תוצאות החיפוש הראשונות.


גולשים נוטים לבחור באחד מהאתרים הראשונים שגוגל מציע להם בהתאם לשאילתת החיפוש שלהם ועל כן, אין ספק שישנה תחרות רבה על המקומות הראשונים בגוגל. קידום אורגני איכותי יתבסס על מגוון פעולות שונות שיבצע מקדם אתרים מקצועי, כאשר המטרה היא לגבור על האתרים שמתחרים בכם ולהופיע לפניהם בתוצאות החיפוש של גוגל.


כיצד מקדמים אתר בגוגל בצורה הטובה ביותר?


בכדי לקדם אתר בגוגל בצורה הטובה ביותר ועל מנת שהקידום יסב את התוצאות הטובות ביותר, אין להתפשר על פחות מהטובים ביותר בתחום קידום אתרים. יש לבחור באנשי מקצוע מנוסים, בעלי ותק בתחום ובעלי יכולות להביא את התוצאות הטובות ביותר. חשוב לבדוק איזה אתרים הם קידמו והיכן הם ממוקמים בגוגל טרם בוחרים בהם.


בשיתוף תוכן שיווקי

האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי , ומערכת ישראל היום אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מצד מערכת ישראל היום לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.

 
 

outbrain-article-desktop-side