איך תדעו שבחרתם חברה מקצועית לשירותי תרגום? | ישראל היום

איך תדעו שבחרתם חברה מקצועית לשירותי תרגום?

כשעולה הצורך לתרגם מסמכים משפה אחת לאחרת – אתם רוצים לדעת שאתם בידיים טובות. לפעמים המסמך המתורגם עומד בבסיסו של תהליך משפטי שאתם מקווים לזכות בו בתוצאות מסויימות, לפעמים מדובר במסמך שנדרש למשא ומתן עסקי כמו תכנית עסקית
פורסם ב:
0
  • צילום 123rf

לפעמים המסמך הוא רפואי ועוד– אתם רוצים לדעת שהמסמך לאחר התרגום הוא זהה בכלל המשמעויות שלו, בכל משפט, פיסקה ומקטע, ובכל המסמך כולו, למסמך המקורי – ואת זאת אתם יכולים להשיג רק כשאתם עובדים עם חברת תרגומים מקצועית במיוחד. הנה חמש שאלות שחשוב לשאול לפני שאתם בוחרים חברה מקצועית לתרגום מסמכים בתחומים שונים:


#1 – באילו תחומי תרגום אתם מתמחים?


השאלה הנפוצה בבחירת חברה מקצועית לתרגום עוסקת בשפות שבהן חברת התרגום מתמחה ומציעה שירותי תרגום, אבל זו לא השאלה החשובה היחידה. שאלה נוספת נוגעת לתחומי העיסוק שבהם מתמחה חברת התרגום, מפני שבתרגום מסמכים מקצועיים, חשוב שהמתרגם יכיר את העגה המקובלת בכל תחום ויתרגם בהתאם (מה שאומר שהמתרגם חייב לשלוט בשפה על בורייה גם במקור המסמך וגם בשפת היעד לתרגום, כמו גם להיות בעל ניסיון מקצועי והיכרות עם הניסוחים המקובלים בתחום הספציפי). לשם הדגמה, בתרגום חוזים עסקיים, לא די בתרגום מילולי של הסעיפים – חשוב לנסח את החוזה בשפת היעד באופן שישמר את המשמעויות, בכל סעיף וסעיף, וייכתב בצורה מקצועית וראויה, גם בשפת היעד.


#2 – מה תהליך הטיפול במסמכים לפני התרגום?


אם תחפשו מתרגמים מאנגלית לעברית למשל, תוכלו לאתר בקלות מאות כאלה בכל רחבי הארץ. רק שלא כולם מציעים שירות תרגום של המסמכים האמורים בתהליך הכולל בקרת איכות ומבטיח שלא יפלו שגיאות או טעויות במסמך המתורגם. לשם כך, חברות תרגום מסמכים מקצועיות דואגות לקריאה נוספת של כל מסמך לפני הגשתו, על ידי איש מקצוע שיזהה כל שגיאה, בכתיב או בניסוח. ישמן חברות תרגום עם הסמכה לתקן איכות, כמו תקן 17100:2015 ISO שמיוחדת לחברות תרגום ולוקליזציה.


נושא זה הוא חשוב במיוחד אם מי שהזמינו את התרגום אינם דוברים את שפת היעד באיכות מספקת. אם אתם יודעים שלא תוכלו לזהות כל שגיאה במסמך שתקבלו – אתם חייבים לוודא שיש איש מקצוע, רהוט איכותי ואמין, שיעבור בקפדנות על המסמך שלכם ויבטיח שאתם תגישו אותו ללא שגיאות וטעויות.


#3 – לאיזה לוח זמנים אתם מתחייבים?


לעיתים אתם רוצים להזמין תרגומי מסמכים, ואתם נדרשים לקבל אותם בחזרה בתוך פרק זמן קצר. זב קורה כאשר המסמך נדרש להמשך הפעילות העסקית, לשם השלמת הסכם או עיסקה, לצרכים משפטיים בהליך שכבר יש לו תאריך וכן הלאה. במקרים כאלה, אתם רוצים לאתר חברת תרגומים שתציע בראש ובראשונה תרגום באיכות מקצועית ובשפה רהוטה ומתאימה, ולאחר מכן עמידה בזמנים הנדרשים – גם כשהם קצרים במיוחד.


#4 – איך אני יכול לוודא שתעמדו בהסכם בינינו?


כשאיכות השירות ולוח הזמנים הם הכרחיים עבורכם, לא די בכך שהחברה הבטיחה לספק לכם תרגום מסמכים מעולה, מהיום למחר – אתם מבקשים לדעת גם שמדובר בחברה אמינה בעלת מוניטין מקצועי, או במילים אחרות: שיש גב להבטחות שקיבלתם. לצורך כך כדאי לבחון את תיק העבודות של חברת התרגומים, ולבדוק נתונים כמו:


  • כמה שנים מציעה החברה תרגומים?
  • מי הלקוחות הקבועים של החברה ועם אילו לקוחות גדולים עבדה בעבר?
  • איזה סוג של אחריות מציעה החברה לתרגומים שהיא מבצעת, ולאורך כמה זמן?
  • מי המתרגמים העובדים בחברה ומה ההסמכות והניסיון שלהם?
  • האם לחברה המלצות טובות בתרגום מסמכים בשפות ובנושאים דומים לאלה שלכם?

חברת תרגומים מקצועית, בעלת שפע של המלצות טובות, קבוצת עובדים מקצועיים ומנוסים ותיק עבודות מפואר שמצביע על עבודות תרגום רבות – היא חברה שככל הנראה ניתן לסמוך על הבטחותיה.


#5 – האם המחיר צריך לשמש משתנה בהחלטה?


כאמור, מאות חברות ועצמאים יציעו לכם שירותי תרגום מסמכים – אולם על מנת לזהות את חברת התרגום שתספק לכם את התרגום האמין והמקצועי ביותר, בלוח הזמנים המתאים ביותר לצרכים שלכם, כדאי לבדוק היטב את השירותים המוצעים על ידי כל חברת תרגום, את הליך התרגום ומספר אנשי המקצוע שיבדקו את המסמך שלכם ואת הניסיון והוותק של חברת התרגום. תבררו בקלות יחסית את סדרי הגודל המקובלים לתמחור שירותי תרגום מסמכים, וביחד עם זאת, רבים יאמרו כי חשוב בתרגום מסמכים לוודא שאתם מקבלים שירותים איכותיים ומהימנים, חשוב יותר מהאפשרות להשיג מחיר נמוך במיוחד עבור שירותי התרגום.


לפרטים נוספים אודות שירותי תרגום ניתן לפנות ל- GTS  גלובל תרגומים באמצעות הקישור: https://www.gts-translation.com/he/


בהצלחה!


בשיתוף GTS גלובל תרגומים

האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי , ומערכת ישראל היום אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מצד מערכת ישראל היום לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.

 
 

outbrain-article-desktop-side