איך אפילו יום אחד תורם לעולם | ישראל היום

איך אפילו יום אחד תורם לעולם

הרצון להשפיע הוא אחד מהגורמים הידועים ביותר לתזוזה ועשייה בכל תחום. כל אחד רוצה להיות זה שישנה משהו בחייהם של אחרים, להשפיע על נקודות מבט ולהפוך את חייהם של הזולת ושל הסובבים אותנו לטובים יותר. הצורך הטבעי הזה בהכרה והרצון להיות בעל השפעה הינו טבעי ביותר וגורם לרבים מאיתנו לקבל החלטות משמעותיות בחיים. אם זו התנדבות, שנת שירות, שירות לאומי או צבאי, וגם בהמשך החיים בבחירת מקצוע
פורסם ב:
0
  • צילום freepik

ולפעמים, מירוץ החיים מעכב אותנו בהגשמת הרצון הזה. אנו כל כך צמאים להגשים את הרצונות האישיים שלנו, עובדים במרץ כדי לחסוך, לומדים בלי הפסקה כדי להשיג ציונים טובים, ושעות הפנאי שיכולות לבוא לידי ביטוי בתרומה מסוג כזה או אחר – הולכות ומצטמצמות ואפילו נשכחות.


לשם כך חשוב לזכור – לא צריך לבנות את החיים סביב התרומה והעשייה למען האחר. אך אם אתם מרגישים את הצורך הזה, וחשים בחוסר כשאתם לא פעילים למען מטרה של מישהו אחר – תדעו שאפשר לתרום לעולם גם ביום אחד מרוכז.


היכולת לשים את עצמכם במרכז היא חשובה ביותר, והפעולה למען המטרות האישיות שלכם היא זו שתרחיב לכם את האופקים ובסופו של דבר תגביר את הרצון שגם לסביבה יהיה טוב יותר. יום אחד שכולו טוב יוכל מצד אחד להשקיט את מצפונכם ולתלדק את יצר הנתינה לתקופה הקרובה, ומצד שני לא יפריע למשך היום יום שלכם, ויאפשר לכם להתמקד בעצמכם בשאר הזמן.


איך תתרמו?


נסו לחשוב במה אתם טובים, מה תוכלו לתת טוב יותר מאשר אנשים אחרים. מה אנשים ישמחו לקבל מכם? אם זה המקצוע בו בחרתם לחיים, האם תוכלו ללמד חלקים ממנו? להרצות או להעביר סדנת העשרה שתרחיב אופקים? אם זה תחביב או תחום עניין ספציפי ביותר – האם תוכלו ללמד אותו או להנגיש אותו בדרך מלאת תשוקה כמו שרק אתם יכולים, ולפתוח את עיניהם של אנשים אחרים? אם אתם אוהבים להרגיש את החומר, אולי תוכלו לסייע בשיפוצים ותיקונים עבור קשישים או אנשים שעזרה מסוג זה תוכל להשפיע על הנוחות שלהם לטווח רחוק?


ישנן אינסוף אפשרויות בהן תוכלו להשפיע בזמן קצר לטווח הרחוק.  זה לא מצריך יותר מדי, ובטח שלא לו”ז שבועי. יום אחד בו תיקחו פסק זמן מהמירוץ ותקדישו למשהו שאתם אוהבים בכל מקרה – יאיר הרבה עבורכם וגם עבור אלה שבחרתם להשפיע עליהם.


מיזם חברתי לדוגמה – “מלי”


“מלי” הוא מיזם שיצר פרוייקטים מקסימים. היוזמה מפעילה צוותי מתנדבים של שיפוצניקים ואנשי כפיים מקצועיים וחובבים כאחד, למטרת שיפוץ דירות של נזקקים. בכל צוות קיימים כ- 8 מתנדבים, התורמים 6 שעות אחת לארבעה חודשים – כלומר, משקיעים יום אחד, בשביל שאדם אחר ירוויח לטווח הרחוק.


בשיתוף תוכן שיווקי

האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי , ומערכת ישראל היום אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מצד מערכת ישראל היום לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.

 
 

outbrain-article-desktop-side