ריפוד ספות | ישראל היום

ריפוד ספות

מערכות ישיבה הן המוצר הבסיסי והמרכזי ביותר אשר נמצא בכל בית ומשרד בארץ ובעולם. הן מהוות מקום נעים ונוח לאינטראקציות משפחתיות, חברתיות ועסקיות ומספות את כל מעטפת הנוחות בשביל לקיים אותן בהצלחה
פורסם ב:
0
  • בשיתוף canva

אחד המרכיבים היותר חשובים ומרכזיים של הספה, הוא כמובן הריפוד שלה שכן עליו יושבים והוא מספק את הנוחות האידיאלית עבור כל אחד ואחת מהמשתמשים בה. ישנם סוגים שונים של ריפוד ספות כאשר המרכזיים ביותר הם ריפוד בד, ריפוד דמוי עור וריפוד עור.


ניתן לומר כי ריפוד עור נחשב לאיכותי והחזק ביותר וכתוצאה מכך מחירו גבוה ויכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, תלוי בסוג העור והמותג אליו הוא שייך. מצד שני, ריפוד בד נחשב לעדין ובעל עמידות נמוכה אשר מובילה במרבית המקרים לקרעים בבד ולצורך לתקן את הנזק ולתפור את הקרע או להחליף את הריפוד הקרוע באחד חדש. אחד הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים ריפוד לספה, הוא מי מתגורר בבית בו תונח הספה כלומר, אם בבית מתגוררים ילדים קטנים ובע”ח, העדיפות היא להתבסס על ריפוד ספות עור אשר נחשב לעמיד מאוד במיוחד מפני ילדים אשר נוטים לעלות עם נעליים על הספות, לקפוץ על הספה ובעיקר לאכול על הספה מכל הבא ליד דבר אשר יוצר כתמים רבים של שאריות מזון על ריפוד העור אשר בעזרת מטלית לחה מתנקה בקלות וללא מאמץ.


ריפוד מחדש לעיצוב מרשים ויוקרתי


ההנחה הרווחת היא שספה היא לא לכל החיים ויש להחליפה מידי כמה שנים וזאת על מנת לחדש את עיצוב הבית ולהפוך אותו למרשים יותר ופחות מיושן. חשוב מאוד לזכור כי על מנת לחדש את עיצוב הבית או המשרד עם ספה חדשה, אין צורך ללכת ולרכוש בחנות ספה חדשה אלא ניתן בהחלט להגיע למרפדייה ושם לבחור את סוג ריפוד ספות, המרקם, העיצוב וכמובן את הצבע המועדף עליכם. לאחר מכן הספה שלכם תגיע אל המרפדייה לביצוע העבודה בידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים בתפקידם אשר יהפכו את הספה שלכם לחדשה ויחסכו לכם כסף רב אותו הייתם מוציאים על ספה חדשה בחנות ללא כל סיבה.


כיום במרפדייה ניתן לעשות הכול מהכול ופשוט צריך להגיע עם חזון וחלום ותזכו למענה מקצועי ביותר אשר יסייע לכם להגשים אותו במהרה. מידי כמה שנים יש רצון עז לחדש את חלל החדר אשר מושפע מאוד מהריהוט אשר נמצא בו ובעיקר ממערכת הישיבה אשר תופסת תפקיד מרכזי בחלל החדר  ולכן כל שינוי עיצובי חייב להגיע יחד עם שינוי של מערכת הישיבה אשר משפיעה רבות על סגנון העיצוב הנבחר בין אם מדובר בסגנון עתיק, מודרני, כפרי וכדומה.


שלבים בתהליך ריפוד ספות


באופן כללי, תהליך הריפוד של מערכות ישיבה, הינו תהליך מורכב אשר חייב להיעשות בידי אנשי מקצוע בתחום ריפודי הספות, אשר מכירים את תהליך העבודה, מומחים בשלבים הטכניים אשר דורשים דיוק רב וכמובן הם בעלי ידע רב בכל הקשור לסוגי הריפודים השונים והאופן בו נדרש להתנהל איתם בתהליך העבודה. לכל ריפוד יש את התכונות שלו, הוא מביא עמו את האלסטיות שלו והוא מתנהג אחרת במהלך עבודת הריפוד ורק אנשי מקצוע מתחום ריפוד ספות, מכירים את התכונות השונות לכל ריפוד ויתאימו עבורו את סדר העבודה והמיומנות הנדרשת וזאת על מנת שהתוצאות הסופיות של העבודה, יהיו ברמה איכותית ומקצועית גבוהה מאוד ובהתאם לשביעות רצון הלקוח. על מנת לרפד ספות, יש צורך בשלבים הבאים אשר יבטיחו עבודה תקינה ואיכותית והם:


  1. הסרת הריפוד הישן – על מנת להתחיל את עבודת הריפוד, יש להסיר מהספה את הריפוד הישן אותו מעוניינים להחליף באחד חדש. מדובר בשלב מאוד חשוב אשר צריך להיעשות בסבלנות יתרה שכן הסרת הריפוד הישן צריכה להיעשות בצורה מבוקרת ועדינה, על מנת לא לפגוע במרכיבים נוספים בספה אשר חשובים מאוד לקיומה כגון מסגרת הספה, מילוי הבד ועוד מרכיבים נוספים אשר עלולים להיפגע ולאבד מהחיוניות והנוחות שלהם.
  2. מדידה – שלב המדידה הינו שלב קריטי בתהליך ריפוד ספות שכן אם המדידה לא תתבצע כפי שצריך, הדבר יוביל לכך שהספה תהיה מתוחה מידי במידה ואורך הריפוד יהיה קצר מידי לעומת האורך המקורי של הספה, או שהספה תהיה משוחררת מידי וזאת במידה ואורך הריפוד הנמדד, יהיה ארוך מידי ממידות הספה הטבעיות ולכן חשובה מדידה אחראית ומקצועית אשר יכולה להיעשות רק באמצעות איש מקצוע.
  3. תפירת הריפוד – מדובר בשלב החשוב ביותר שבו מניחים את הריפוד החדש על גבי הספה ומתחילים לתפור באופן מדויק ומקצועי אשר לא יוביל לעיוות של הריפוד על פני הספה והתוצאה שתתקבל תהיה ברמה מאוד גבוהה ואיכותית. יש לעבוד בשלבים בעת תפירת הריפוד במקטעים שונים אשר להשלמת העבודה.

המאמר נכתב ע”י repair-sofas המתמחה בריפוד ספות ותיקון ריפודים עד לבית הלקוח.


בשיתוף תוכן שיווקי

האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי , ומערכת ישראל היום אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מצד מערכת ישראל היום לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.

 
 

outbrain-article-desktop-side