"הצלת בשבילי את כל העולם": המפגש המרגש בין האב לחובש שהציל את בנו במירון | ישראל היום

"הצלת בשבילי את כל העולם": המפגש המרגש בין האב לחובש שהציל את בנו במירון

במהלך השבעה על בנו ידידיה ז"ל, שנהרג באסון הר מירון, נפגשו אביגדור חיות ובנו שמואל בן ה-10 עם השוטר רמי עלואן שהציל את חייהם • "רמי צעק 'תן לי את הידיים', אמרתי לו 'עזוב אותי, תציל את הילד'" • בהמשך העניק לו שי סמלי: "מסוגלים לחיות יחד אם רק רוצים"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • צפו: המפגש בין האב לשוטר שהציל את בנו באסון הר מירון // צילום: יהושע יוסף
    צפו: המפגש בין האב לשוטר שהציל את בנו באסון הר מירון
    צילום: 
    יהושע יוסף
אירוע מרגש במיוחד התרחש לפנות ערב (שני) בבני ברק כשאביגדור חיות, שבנו ידידיה בן ה-13 נהרג באסון מירון, פגש את רס"ל רמי עלואן שהציל את חייו של אביגדור ושל בנו שמואל בן ה-10. המפגש התקיים מחוץ לביתו, שם הוא יושב שבעה עם משפחתו
צילום: דן לביא
אביגדור שיחזר את הסיטואציה המכריעה ששינתה את חייו לעד: "אני על הרצפה, רמי נמצא משמאלי והוא צועק אליי 'תן לי את הידיים אני מושך אותך'. אמרתי לו: 'עזוב אותי, תוציא את הילד'". 
אביגדור המשיך וסיפר: "ראיתי את רמי מקיא, מתחיל לבכות, אבל נשאר שם.. מנסה לעשות כל מה שהוא יכול. אני רואה אותו מהזווית של העין מושך את הבן, שולף אותו. אני יצאתי במצב בינוני. אם הייתי נשאר עוד כמה שניות, לא היה נשאר שום דבר. וגם שמואל - אם היה נשאר שם עוד קצת - כבר לא היה נמצא איתנו". 
רס"ל עלואן והילד שהציל, שמואל חיות // צילום: יהושע יוסף

"אנחנו מסוגלים לחיות יחד אם רק אנחנו רוצים" 

אביגדור המשיך. "באתי להגיד תודה ענקית לרמי. רמי הוא סמל ודוגמא. כשרמי היה מעליי, הוא לא שאל אותי מאיזו מפלגה אני מצביע, לאיזה זרם אני משתייך או אם אני בדואי או אם אני מוסלמי. רמי הציל! זאת אומרת שאנחנו מסוגלים לחיות יחד, אם רק אנחנו רוצים. זה נמצא בידיים שלנו. יש לנו אפשרות אחת לעשות את זה באסונות, כמו שקרה, ויש אפשרות אחרת לעשות את זה גם ביומיום. מה שקרה קרה.. הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם, יודע מה הוא עושה... רמי הציל את שמואל.  שמואל חייב את חייו לרמי". 
רס"ל עלואן עם האב אביגדור חיות ובנו שמואל, שהציל באסון // צילום: יהושע יוסף
בשלב זה אביגדור העניק לרמי שי סימלי. "רמי, חברים בגמרא אמרו 'כל המציל נפש אחת מישראל- כאילו קיים עולם מלא'. רמי, זה הגלובוס, זה העולם. כשהצלת את הילד- בשבילי הצלת את כל העולם". 
רס"ל רמי עלואן הסביר בהתרגשות כי אין אף אימון שיכול היה להכין אותם לסיטואצייה היחודית שנוצרה במקום: "שמענו צעקות. היה שם בלאגן עד שהבנו מה באמת... הגעתי לאביגדור, מעליו. ניסיתי למשוך את שמואל. לא הצלחתי לבד והגיע עוד שוטר ביחד איתי. משכנו אותו. ניגשתי לילד, הוא לא זז או מגיב. חשבתי על הכי גרוע, ובכל זאת לא ויתרנו. הצלתי חיי אדם. זה מחמם את הלב". 
 
 
 
 
 
 
 

outbrain-article-desktop-side