לראשונה: נדבקים בווריאנטים הברזילאי והצ'יליאני | ישראל היום

קורונה

לראשונה: נדבקים בווריאנטים הברזילאי והצ'יליאני

תינוקת ומבוגר ששבו לארץ אובחנו כחיוביים למוטציה מברזיל, וכן ישראלי מחוסן נדבק במוטציה מצ'ילה • משרד הבריאות: "להימנע מטיסות מיותרות לחו"ל"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • מחלקת קורונה בבית החולים שמיר (אסף הרופא)
    מחלקת קורונה בבית החולים שמיר (אסף הרופא)
    צילום: 
    יהונתן שאול
סיבה לדאגה בישראל: לראשונה זוהו היום (שני) בארץ שני מקרים של הווריאנט הברזילאי בקרב שבים מחו"ל (תינוקת ומבוגר מחוסן), וכן מקרה ראשון של הווריאנט הצ'יליאני בקרב ישראלי מחוסן ששב מחו"ל. המקרים זוהו באמצעות המערך הלאומי לריצוף גנומי. כמו כן, התגלו 19 מאומתים נוספים של וראינט הודי בקרב זרים. סך הכל, עד היום התגלו 60 מקרים.
עדיין אין מידע ברור ביחס לוריאנטים הללו והשלכותיהם על מחוסנים ומחלימים. משרד הבריאות ימשיך לעדכן בממצאים נוספים ככל שיהיו. ממשרד הבריאות נמסר: "אנחנו מזכירים את ההמלצה לכלל האוכלוסייה, לרבות מחוסנים ומחלימים, להימנע מנסיעות לא הכרחיות לחו"ל. אנו שבים ומדגישים כי מי ששב מחו"ל ואינו מחוסן או מחלים נדרש לבידוד. כמו כן, ממדינות רמה 2 בהם תחלואה קשה - גם מחוסנים ומחלימים מחויבים בבידוד".
מנכ"ל משרד הבריאות: "החיסון עלול להיות פחות יעיל לווריאנט ההודי" // צילום ארכיון: לע"מ
שלושת הנדבקים הללו אובחנו לאחר שאתמול אובחנו בישראל 51 נדבקים חדשים, שהם 0.2% מתוך 27,563 בדיקות. בה בעת, היום זוהו 41 נשאים שהם 0.3% מתוך 19,524 בדיקות חדשות. כמו כן, מספר המאושפזים בבתי החולים עומד על 168, כאשר 97 מתוכם במצב קשה. בד בבד, מספר המונשמים עומד על 63. מקדם ההדבקה עומד על 0.78.
בתוך כך, מספר מקבלי מנת החיסון הראשונה עומד על 5,405,320 בני אדם שהם 58.13% מאוכלוסיית ישראל. מספר מקבלי מנת החיסון השנייה עומדת על 5,057,234 בני אדם, שהם 54.38% מכלל הישראלים. מספר הנדבקים בנגיף בארץ מאז פרוץ המחלה עומד על 838,621 בני אדם, כאשר כעת חולים בנגיף 1259 בני אדם בלבד. מספר הנספים במגיפה עומד על 6367 בני אדם, לאחר שהיום נפטר אדם אחד.
 
 

outbrain-article-desktop-side